Tvoříme vlastní výukové materiály na interaktivní tabuli v MŠ - Praha

Proč tvořit vlastní výukové materiály, když to zabere tolik času?

Děti ve školce jsou každé jiné, některé řeší úkol pomaleji, některé je rychlé. Jedno dítě potřebuje lehčí zadání a postupně přecházet ke složitějším úkolům a jiné je schopné okamžitě řešit složitější zadání.

V softwaru interaktivní tabule máte možnost si takto materiály pro výuku připravit. Můžete ovlivnit jejich grafické zpracování, velikost písma. Můžete používat obrázky, které nakreslily vaše děti, fotografie či videa z prostředí školky. Můžete lehce vkládat texty, obrázky, videa z internetu.

Děti vítají, když mohou řešit úkoly, na kterých se samy podílely, když se mohou stát spolutvůrci výukových materiálů. Dokonce mám výbornou zkušenost i se spoluprací s rodiči (článek Barevné hraní).

A že tvorba výukových materiálů zabere spoustu času? Z počátku, než se to naučíte, vás to bude stát nějaký ten čas, ale to je tak se vším. Na jednom semináři jsme udělali pokus. Stejný výukový materiál jsme vytvářeli na samém začátku semináře a na jeho koni (po 5 hodinách). Na začátku trvalo jeho vytvoření 1 hodinu, na konci 10 minut. Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit. Těším se na vás.

Na semináři bude každý samostatně pracovat na svém PC. Lektorka respektuje tempo účastníků a ke každému přistupuje individuálně.

Výukové materiály budeme vytvářet v prostředí softwaru SMARTNotebook, verze 11.

Co se na semináři dozvíte

 • pracovat s nejpoužívanějšími nástroji softwaru (pero, guma, tvary, digitalizace obrazovky, čára)
 • upravovat objekty na stránce (vkládat fotografie, upravovat obrázky, připojit k obrázku zvuk, měnit barvu či velikost geometrických tvarů, vkládat a upravovat text)
 • nahrávat činnost dětí na stránce (dítě si ze školky může odnést video s nahrávkou jeho práce)
 • didaktické zásady, které je třeba respektovat při zpracování digitálních výukových materiálů
 • vkládat do výukových materiálů videa
 • a možná ještě další činnosti, pokud si to budete přát

Ukázka toho, co se můžete naučit:

Základní informace

 • Cena: 950 Kč za osobu (nejsme plátci DPH)
 • Termín:
  • 23. 2. 2016 v čase 10:30 - 17:00 SEMINÁŘ OTEVŘEN, JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA
  • Pokud vám termín nevyhovuje, vyplňte také registrační formulář. Po vypsání nového termínu budete informování emailem.
  • Seminář můžeme přesně podle vašich požadavků uspořádat přímo ve vaší škole pro celý pedagogický sbor. V případě zájmu nás kontaktujte na tel. č. 605 961 570.
 • Místo: Praha 2, ZŠ Na Smetance 1 odkaz na mapu
 • Maximální počet účastníků: 15 osob
 • Akreditace MŠMT č.j. 26598/2015-814
 • Pro koho je seminář určen:
  • pro pedagogy MŠ
  • Pokud jste ze Slovenska, je nutné v přihlášce uvést IČ společnosti, nelze se přihlásit jako soukromá osoba. Děkujeme za pochopení.
 • Poznámka: s sebou USB Flash disk o kapacitě minimálně 1GB

Přihlašovací formulář

Pro přihlášení na seminář vyplňte tento přihlašovací formulář. V krátké době vám zašleme podrobnější informace. V případě, že vám uvedený termín nevyhovuje, zaškrtněte v přihlášce další termín. Po jeho vypsání vás budeme informovat emailem.

Máte-li problém s příhlášením, nebo nezobrazuje-li se Vám přihlašovací formulář, kontaktujte nás prosím telefonicky či emailem, kontakty ZDE.

Jste-li soukromá osoba a chcete se také přihlásit, pak na místo Názvu instituce napište své jméno a příjmení a místo IČO vložte pomlčku. Fakturační adresa pak bude Vaše vlastní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru
Máte dotaz?
Chcete seminář na míru pro vaši školu?
Silvie Serbousková

Zavolejte mi a ráda vám odpovím na všechny dotazy.

Silvie Serbousková
T: 605 961 570
E: seminare@zivotnivzdelavani.cz
Mgr. Ivana Hrubá Eliášová

Mgr. Ivana Hrubá Eliášová

lektorka interaktivního vzdělávání

Detail lektora

Reference semináře

"Naučila jsem se další možné způsoby, jak pracovat s interaktivní tabulí. Velmi milá paní lektorka, ochotná. Co mi bylo nejasné mi bylo vysvětleno. Děkuji, ráda jsem se zúčastnila."
Yvona Vondrášková, ZŠ a MŠ Praha 5 - Smíchov
"Neměla jsem žádné zkušenosti s interaktivní tabulí, nyní mám velmi dobrý pocit z toho, co jsem se na semináři naučila. Určitě to hned ve své profesi učitelky použiji. Velice lektorku doporučuji. Je vstřícná, vše dobře vysvětlila. Ne vždy jsou lektoři tak ochotní jako paní Hrubá Eliášová. Seminář doporučuji pro začátky prací s interaktivní tabulí."
Martina Lůžková, MŠ Česká Lípa
"Jsem maximálně spokojená, vše nám bylo objasněno, pomocná ruka vždy nachystaná. Nebojte se ničeho. Paní lektorka má hodně pochopení a dobrou náladu po celý seminář. Poradí, povzbudí."
Zuzana Jilemnická, MŠ Česká Lípa
"Velice přínosný seminář pro učitele MŠ i ostatní pedagogy při interaktivní výuce. Možnost tvoření dle vlastních potřeb dle plánování školy."
-
©2015 Životní vzdělávání z.s.