PhDr. Veronika Laufková, Ph.D.

lektorka individuální i skupinové výuky českého jazyka dětí, žáků i dospělých, výuka cizinců, výuka žáků se specifickými poruchami učení

  • odborná asistentka Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy
  • autorka odborných i popularizačních článků na téma z oblasti formativního hodnocení, čtenářské gramotnosti a pregramotnosti
  • autorka knihy Formativní hodnocení při výuce

Reference

Oceňuji hodně konkrétních ukázek sebehodnocení a méně teorie.
Zdeňka Vomočilová, Základní škola Na Lukách Polička
Webinář se mi líbil a obohatil mě o mnoho cenných znalostí.Děkuji Škramlíková J ana.
Jana Škramlíková, Mgr. Základní škola
Dobrý den, webinář byl rozsáhlý se spoustou informací, lektorce ovšem bylo špatně rozumět, zvuk vypadával a jakoby chrastil. Podporou byl potom tištěný text. Vaše webináře navštěvuji a přivítala bych více témat pro 2.stupeň. Zdravím a přeji hodně úspěchů ve Vaší práci Lenka Nicková
Lenka Nicková Mgr. ZŠ Libochovice
Seminář byl zajímavý, lze si z něco spoustu vzít, ačkoliv metody jsou časově náročné věřím, že systematickou prací od malých dětí je možné úspěšně používat. Děkuji.
Mgr. Vladimíra Pavková Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace
Zajímavé a podnětné.
Ivana Šenoltová, Ing. Základní škola praktická
Vše pečlivě připraveno, hodně podnětů, inspirativní nejen co do nabídky knih, ale i např. představením nakladatelství. Forma webináře mi vyhovovala.Určitě chci poděkovat a lze jen doporučit.
Šárka Gabrielová, Mgr. Mateřská škola Ostrov, Palackého 1045, příspěvková organizaceá
Webinář se mi líbil. mělo to spád, bylo to přínosné.
Iveta Patzeltová Mateřská škola
Webinář se mi moc líbil. Mnohé knížky jsem neznala. Paní lektorka nás výborně provedla světem i méně známých nakladatelství a jejich vybraných knih. Určitě uvítám někdy v budoucnu pokračování, třeba zase více zaměřený na děti na 1. stupni ZŠ.
Monika Josefíková, Mgr.
velice přínosný webinář, nabitý spoustou inspirací a příjemným vedením paní lektorky. Líbilo by se mi ještě další pokračování s dalšími náměty.
Zdeňka Veselá Mateřská škola
Kurz byl zajímavý, lektorka působila dojmem, že ví o čem mluví. Tedy nejde o vyčtené informace, ale věci z praxe. Každý vzdělávací stupeň je specifický a na semináři si každý mohl najít to svoje. Dotazy byly zodpovězeny. Seminář hodnotím kladně. Pokud bych se měla zúčastnit semináře na stejné téma, rozhodně by měl být zaměřen na SŠ.
Eva Dvořáková, Mgr. Střední průmyslová škola Třebíč
Přivítala bych ještě více ukázek sebehodnocení z různých škol.
Přikrylová Pavlína, Mgr. Základní škola a Mateřská škola, Prostřední Bečva, okres Vsetín
Seminář byl velice inspirativní. Oceňuji řadu názorných ukázek včetně profesionálního komentáře lektorky. Rovněž se mi líbila i komunikace lektorky s účastníky kurzu. Byla jsem překvapená, kolik zajímavých a inspirativních poznatků je schopná paní lektorka předat během pouhé hodiny tak, aby o tuto problematiku vzbudila zájem! Děkuji S pozdravem Marcela Fialová
Marcela Fialová Základní škola Křepice, okres Břeclav, příspěvková organizace
Byla jsem spokojená, škoda, že není více času.
Renata Tylšová
Na webináři jsem se dozvěděla o několika nových způsobech práce s vrstevnickým sebehodnocením, mám přístup ke skvěle zpracovanému materiálu, zamyslela jsem se nad způsobem vlastní práce se žáky a rozhodla se zavést několik nových aktivit do svých hodin. Už teď vím, že se v budoucnosti nějakého dalšího kurzu zúčastním. Děkuji.
Mgr. Karolína Zabloudilová ZŠ Pozořice
Dobrý den, děkuji za možnost účasti na tomto webináři. Organizační tým i paní lektorka opět prokázaly výbornou připravenost. Vše, co slíbila p. lektorka, bylo v pořádku další den dodáno. Po obsahové stránce přinesla p. lektorka mnoho zajímavých materiálů k okamžitému využití ve vlastní pedagogické práci. Konkrétní metody sebehodnocení určitě v naší škole využijeme a věříme, že i tyto poznatky ze semináři přispějí ke kvalitě vzdělávání v naší škole. Jednu připomínku bych přece jen měla. I když časový rozsah 60 minut byl dopředu stanoven, vzhledem k dotazům účastníků a diskusi na chatu bych ocenila zvýšit rozsah kurzu na dvě hodiny, protože některá témata by zasloužila podrobnější komentář. Děkuji a těším se na další seminář. PhDr. Hana Tyllichová, ZŠ Vnorovy
Hana Tyllichová, PhDr. Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace
Paní Laufková srozumitelně rozdělila webinář na několik částí, úspěšně účastníky vybízela k reagování na položené otázky, reagovala na odpovědi a dál s nimi pracovala. Používala konkrétní příklady ze školské praxe. Vytvořila ve mně pocit člověka, který ví, o čem mluví. V některých částech/slidech jsem rozpoznal aktivity pocházející z její publikace o formativním hodnocení (Starý, Laufková). Být na místě lektorky, naplánoval bych si na 60 minut méně obsahu. Jednak tím budu mít šanci splnit svůj záměr, jednal mi to umožní zvolnit tempo řeči - a být i v podvečerním čase sledovatelnější. Děkuji Vám- Libor Kyncl
Libor Kyncl PhDr. Libor Kyncl
Webinář byl skvělý a předčil má očekávání! Dostala jsem mnoho užitečných rad a tipů Moc děkuji!
Martina Holková
Kurz lektorky byl velmi zajímavý a praktický. Určitě doporučuji a těším se na další takové webináře.
DiJane Votocek
Webinář byl výstižný,nápaditý,plný zajímavých rad a doporučení.Lektorka byla velmi příjemná a hezky se poslouchala. Určitě se přihlásím i na další její webinář.A poznatky z tohoto webináře určitě využiji při mé práci s dětmi.
Nikol Valdhans Mateřská škola, ul. Na Podlesí 1481, 432 01 Kadaň, příspěvková organizace
Stručné a jasné podání, s příkladem metod k využití v praxi. Pružné odpovědi na dotazy.
Martina Neugebauerová, Mgr. SPgŠ a SZŠ Krnov
Webinář byl velmi zajímavý a byla to příjemně strávená hodina. Projev paní lektorky byl perfektní. O formativním hodnocení jsem zatím věděla jen okrajově, webinář mi objasnil další věci. Mám ráda vždy nové nápady, které přispějí k tomu, abychom se my, učitelé, více přiblížili dětské duši, abychom vylepšovali, pomáhali žákům, kteří mají problémy apod. I když je potřeba, abych absolvovala další semináře s navazující tematikou, i tak to bylo pro mě zajímavé. Líbí se mi velmi i takové zdánlivé "drobnosti", jako je semafor nebo hodnocení píle. Zároveň jsem si z uvedených příkladů uvědomila, jak velmi citlivé téma je hodnocení žáků a jak snadno může učitel ublížit. Děkuji paní lektorce za webinář!
Markéta Hobzová, Mgr. Základní škola Dolní Podluží, okres Děčín, příspěvková organizace
Téma bylo velmi zajímavé, proto jsem se na něj těšila. A paní lektorka nezklamala. Projev byl jasný, příjemný, věcný. Množství konkrétních příkladů, jejich využití, ne strohá teorie. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a hlavně užitečných věcí do výuky. Děkuji za webinář. P.S.
Pavla Sošková, Mgr. Základní škola Dolní Podluží, okres Děčín, příspěvková organizace
Paní lektorka byla velice milá, komunikace byla příjemná a věcná. Seminář se mi líbil, přinesl mi nové náměty do výuky ohledně dalších forem hodnocení žáků. Pokusím se některé z těchto forem doporučit a prodiskutovat s kolegy ve škole, navrhnout jim další možnosti hodnocení a zlepšit tak informace o zpětné vazbě žáků v hodinách.
Věra Svatoňová ZŠ a MŠ Krásná Lípa
S webinářem jsem byla spokojená, zúčastnila jsem se ho poprvé a rozhodně tuto formu dalšího vzdělávání budu volit častěji. Lektorka měla téma pěkně a srozumitelně zpracované, získala jsem několik podnětných nápadů pro svou práci. Děkuji i za zaslané materiály, to je další výhoda webináře, že se člověk může v klidu soustředit na obsah a případnou komunikaci a nemusí se rozptylovat zapisováním. Děkuji paní lektorce za informace, nápady i příjemně strávenou podvečerní hodinku. S pozdravem Jitka Šreibrová
Jitka Šreibrová, Mgr. Základní škola v Jemnici, příspěvková organizace
Velice inspirativní webinář! Lektorka průběžně účastníky do své přednášky zapojovala, každý tak měl dostatek prostoru k vyjádření vlastních názorů a myšlenek. Formativním hodnocením i zpětnou vazbou žáků by se rozhodně měli učitelé zabývat. Mnohdy však nevíme, jak na to. V tomto webináři jsem získala vhodný úvod do problematiky a určitě se přihlásím i na další s podobným tématem.
Mgr. Pavlína Šustrová Soukromá SŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Č. Budějovice, s. r. o.
Webinář se mi líbil. Paní lektorka mluvila k věci, dávala příklady z praxe, vysvětlovala a zapojovala účastníky pomocí otázek.
Marie Tomsová, Mgr. Základní škola Mladá Boleslav, Komenského náměstí 91
Děkuji za informace, které byly pro mě nové. Webinář by měl být na 90 min, paní mluvila velmi rychle, aby vše stihla. Nápady ráda uplatním ve výuce, webinář bych doporučila i mým kolegům. Akci hodnotím velmi kladně.
Radka Březíková, Bc. Základní škola Odry, Pohořská 8, příspěvková organizace
Tyto dva webináře byly velice vydařené a určitě hodně věcí použiji v praxi v MŠ.
Milada Tesařová, Mgr. Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Na webinář k paní lektorce PhDr. Veronice Laufkové, Ph.D. Jak si "číst" s dětmi předškolního věku..., jsem se přihlásila už po druhé, což vypovídá o mé spokojenosti. Také musím pochválit ohromné množství materiálu z kterého se mohu inspirovat.
Pavlína Burďáková Základní škola a Mateřská škola Stará Červená Voda, příspěvková organizace
Webinář se mi moc líbil. Jednak velmi kladně hodnotím možnost absolvování z pohodlí domova, jednak se mi seminář celkově líbil jak obsahově tak formálně. Mnohokrát děkuji za doporučené knihy, které opravdu byly vybrány s ohledem na malé (ne)čtenáře, a za spoustu materiálů, které určitě využiji. Webináře bych doporučila každému, kdo se chce dále rozvíjet a vzdělávat, časově a finančně jsou dostupné. Tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat paní doktorce Laufkové za příjemně strávený večer.
Bc. Michaela Kubíková MŠ Vižňov
Kurz byl jistě přínosný hlavně doporučením vhodné literatury pro děti a nabízenými možnostmi, jak s literaturou pracovat. Bohužel jsem vlastní chybou o polovinu kurzu přišla a než jsem se stačila pořádně zorientovat, byl konec. Chci se přihlásit do únorového opakování kurzu, který předcházel tomuto, abych zjistila všechny souvislosti.
Jaroslava Niklasová MŠ Ostrov Palackého 1045
Webinář plný podnětných ukázek a nápadů byl velmi přínosný. Líbily se mi metody sebehodnocení i vrstevnického hodnocení, které se chystám použít a vyzkoušet. Děkuji paní lektorce. Webinář rychle utekl. Bylo bezva, že se krátce věnovala také žákovskému portfoliu a tématu třídních schůzek. Za krnovskou ZŠ můžu říct, že jsme spokojeni.
Martina Mrkvanová, Mgr. ZŠ Krnov, JANÁČKOVO NÁMĚSTÍ
Děkuji za Váš webinář. Byl inspirativní, mám ráda když semináře nejsou zaměřeny teoreticky. Je pro mne daleko přínosnější, když je řeč o věcech vyzkoušených v praxi. To Váš seminář splňoval na výbornou. Vyváženost teorie a informace z praxe byla výtečná. Ještě jednou děkuji.
Mgr. Eva Flíčková Základní škola Obříství, okres Mělník
Kurz byl pro mne velkým přínosem. Potvrdila jsem si, že některé věci již používám. Poučná byla i extrémní příhoda z praxe, ale poučení pro nás, jak to nedělat a čeho se vyvarovat. Paní lektorka byla vynikající. Akorát je to mnoho informací za velmi krátkou dobu. Velmi děkuji
Kateřina Nováková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Velmi děkuji za další podnětný a komplexní seminář PhDr. Laufkové, Ph.D. Je to můj druhý seminář od této lektorky a jsem velmi spokojená. Líbí se mi vyvážený poměr teorie, výzkumů a praktických tipů. Webináře této lektorky odpovídají na otázky CO vylepšit, JAK to udělat a PROČ. Vše je doplněno množstvím různorodých příkladů z praxe. Za mne - velká spokojenost a díky :-)).
Lenka Syrová, Mgr. Lenka, Syrová, Mgr.
Paní Lektorka nám podala vyčerpávající informace se spoustou názorných a praktických příkladů. Jsem spokojený a těším se na další. Webináŕ mě povzbudil k další práci a aktivitě při zavádění formativního hodnocení.
Karel Handlíř Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Dobrý den, děkuji za webinář na toto téma, opět velmi užitečné poznatky do praxe. Děkuji za příklady z praxe a konkrétní ukázky (velmi kladně hodnotím také "nevhodné hodnocení učitele") . Některé informace pro mě nebyly nové, což jsem ráda. Uvědomila jsem si, co v hodinách využívám a co bych mohla "vyzkoušet". Děkuji lektorce :-)
Barbora Vaňková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Za mě: inspirující, podnětné. Ráda se opět zúčastním. Děkuji za nové pohledy na sebehodnocení a hodnocení.
Monika Bártová ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí 17
Webinář se mi líbil a některé možnosti (sebe)hodnocení vyzkouším. Škoda, že z časových důvodů nebyl větší prostor pro kapitolu o portfoliu žáka. Třeba to může být tip na další webinář.
Monika Josefíková, Mgr.
Příjemná lektorka, reaguje na účastníky, informace prakticky využitelné.
Marcela Rychtová Základní škola Krnov, Janáčovo náměstí 17, okres Bruntál
Seminář paní lektorky Laufkové bych určitě doporučila všem zájemcům. Dozvěděla jsem se spoustu informací a některé si utvrdila, byl to fofr. Spousta novinek. FH je povzbudivé, jde nám o žáka, o jeho pokroky a posun. Zajímavá byla kritéria a škála. Opět jsme u cílů. Potřebovala bych více info k popisnému a posuzujícímu jazyku, a také se těším na další webinář ohledně sebehodnocení a vrstevnického hodnocení. Děkuji.
Martina Mrkvanová, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Dobrý den, děkuji za webinář na toto téma. Jako začínající učitel vítám každé nové informace a ráda se zúčastním dalších navazujících webinářů. Webinář hodnotím velmi kladně- věcné a užitečné informace do praxe, velké díky patří také lektorce p. Veronice Laufkové - příjemná komunikace a vystupování. Děkuji
Barbora Vaňková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Osvěžila jsem si poznatky a metody, na které jsem už trochu pozapomněla, a naučila jsem se věci nové. Jediná chyba webináře: nevešlo se do něj časově všechno, co jsem ještě měla chuť k tématu rozebrat (a myslím i ostatní účastníci). Děkuji z inspiraci.
Meda Višňáková RNDr.
Zajímavý a podnětný seminář. Erudovaná lektorka, bylo vidět, že by mluvila i déle, má co předat. Málo času na mnoho informací. Doporučoval bych po 1,5 hodině udělat s tématu více bloků 1. obecně formativní hodnocení 2. Práce s cíli a kriterii úspěchu 3. Zpětná vazba 4. vrstevnické hodnocení 5. sebehodnocení + jiná důležité věci. Jinak moc pěkné už jsem se přihlásil na další.
Karel Handlíř Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Seminář se mi líbil. Získala jsem inspiraci a podněty na změnu v hodnocení žáků a ráda bych se postupně dozvídala další informace týkající se formativního hodnocení a jeho zavádění do výuky. Jediným problémem který jsem zaregistrovala byla rychlost výkladu ke konci webináře, protože nás tlačil čas. Paní lektorka byla velmi příjemná, prezentace kterou používala byla názorná a jasná.
Alice Hlaváčová Základní škola, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Webinář rozhodně zaujal zajímavým tématem. Akorát zde proběhlo příliš mnoho informací na příliš krátkou dobu trvání webináře. Nicméně informace byly velmi zajímavé a asi by se podle mne měly dostat mezi značný počet učitelů.
Jiří Šiffner, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Děkuji za velmi přínosný a obohacující seminář. Odnáším si hromadu podnětných nápadů a informací, které bych chtěla využít v praxi. Snad jen délka a množství informací bylo u mne trochu v neshodě. Možná trochu delší čas na takové množství. Paní lektorka byla úžasná a snažila se nám během krátkého času předat co nejvíce důležitých informací. Ale seminář mne přesto nadchnul a již jsem se přihlásila na pokračování. Ještě jednou děkuji K. Nováková
Kateřina Nováková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Přínosné informace, nečekala jsem interaktivnost, zapojení účastníků. Bylo to velmi praktické (co do informací i co do místa konání). Přihlásila jsem se na další.
Marcela Rychtová Základní škola Krnov, Janáčovo náměstí 17, okres Bruntál
Tema velmi zajimave. Lektorka sympaticka a s prehledem v tematu. Uvod a prvni polovina velice pekna. Druha pulka seminare byl ale zbytecne veliky uprk za naplnenim stanoveneho obsahu, na ukor kvality a jiz bez moznosti zapojeni ucastniku. Rovnez uvadene priklady MBTI typologie, ci sendvic hodnoceni uvadeny bez prihlednuti k jejim negativum. Pokud bych se chtel priste ucastnit, uprednostnil bych kvalitu nad kvantitou. Hodina je malo. Idealni by bylo tak 90 min. Komunikace ze strany zivotnivzdelavani.cz vyborna.
Lukáš Křehlík Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
S tématem webináře i paní lektorkou jsem velmi spokojena. Téma je natolik zajímavé, že čas mu vyhrazený byl krátký. Určitě bychom paní lektorku rádi přivítali na naší škole a tématem se zabývali obsáhleji (vyplynulo to z dnešní diskuse mezi kolegy, kteří jsme se včerejšího webináře zúčastnili). :-)
Jana Matějková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo nám.17, okres Bruntál, příspěvková organizace
©2015 Životní vzdělávání z.s.