PhDr. Veronika Laufková, Ph.D.

lektorka individuální i skupinové výuky českého jazyka dětí, žáků i dospělých, výuka cizinců, výuka žáků se specifickými poruchami učení

  • odborná asistentka Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy
  • autorka odborných i popularizačních článků na téma z oblasti formativního hodnocení, čtenářské gramotnosti a pregramotnosti
  • autorka knihy Formativní hodnocení při výuce

Reference

Webinář plný podnětných ukázek a nápadů byl velmi přínosný. Líbily se mi metody sebehodnocení i vrstevnického hodnocení, které se chystám použít a vyzkoušet. Děkuji paní lektorce. Webinář rychle utekl. Bylo bezva, že se krátce věnovala také žákovskému portfoliu a tématu třídních schůzek. Za krnovskou ZŠ můžu říct, že jsme spokojeni.
Martina Mrkvanová, Mgr. ZŠ Krnov, JANÁČKOVO NÁMĚSTÍ
Děkuji za Váš webinář. Byl inspirativní, mám ráda když semináře nejsou zaměřeny teoreticky. Je pro mne daleko přínosnější, když je řeč o věcech vyzkoušených v praxi. To Váš seminář splňoval na výbornou. Vyváženost teorie a informace z praxe byla výtečná. Ještě jednou děkuji.
Mgr. Eva Flíčková Základní škola Obříství, okres Mělník
Kurz byl pro mne velkým přínosem. Potvrdila jsem si, že některé věci již používám. Poučná byla i extrémní příhoda z praxe, ale poučení pro nás, jak to nedělat a čeho se vyvarovat. Paní lektorka byla vynikající. Akorát je to mnoho informací za velmi krátkou dobu. Velmi děkuji
Kateřina Nováková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Velmi děkuji za další podnětný a komplexní seminář PhDr. Laufkové, Ph.D. Je to můj druhý seminář od této lektorky a jsem velmi spokojená. Líbí se mi vyvážený poměr teorie, výzkumů a praktických tipů. Webináře této lektorky odpovídají na otázky CO vylepšit, JAK to udělat a PROČ. Vše je doplněno množstvím různorodých příkladů z praxe. Za mne - velká spokojenost a díky :-)).
Lenka Syrová, Mgr. Lenka, Syrová, Mgr.
Paní Lektorka nám podala vyčerpávající informace se spoustou názorných a praktických příkladů. Jsem spokojený a těším se na další. Webináŕ mě povzbudil k další práci a aktivitě při zavádění formativního hodnocení.
Karel Handlíř Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Dobrý den, děkuji za webinář na toto téma, opět velmi užitečné poznatky do praxe. Děkuji za příklady z praxe a konkrétní ukázky (velmi kladně hodnotím také "nevhodné hodnocení učitele") . Některé informace pro mě nebyly nové, což jsem ráda. Uvědomila jsem si, co v hodinách využívám a co bych mohla "vyzkoušet". Děkuji lektorce :-)
Barbora Vaňková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Za mě: inspirující, podnětné. Ráda se opět zúčastním. Děkuji za nové pohledy na sebehodnocení a hodnocení.
Monika Bártová ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí 17
Webinář se mi líbil a některé možnosti (sebe)hodnocení vyzkouším. Škoda, že z časových důvodů nebyl větší prostor pro kapitolu o portfoliu žáka. Třeba to může být tip na další webinář.
Monika Josefíková, Mgr.
Příjemná lektorka, reaguje na účastníky, informace prakticky využitelné.
Marcela Rychtová Základní škola Krnov, Janáčovo náměstí 17, okres Bruntál
Seminář paní lektorky Laufkové bych určitě doporučila všem zájemcům. Dozvěděla jsem se spoustu informací a některé si utvrdila, byl to fofr. Spousta novinek. FH je povzbudivé, jde nám o žáka, o jeho pokroky a posun. Zajímavá byla kritéria a škála. Opět jsme u cílů. Potřebovala bych více info k popisnému a posuzujícímu jazyku, a také se těším na další webinář ohledně sebehodnocení a vrstevnického hodnocení. Děkuji.
Martina Mrkvanová, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Dobrý den, děkuji za webinář na toto téma. Jako začínající učitel vítám každé nové informace a ráda se zúčastním dalších navazujících webinářů. Webinář hodnotím velmi kladně- věcné a užitečné informace do praxe, velké díky patří také lektorce p. Veronice Laufkové - příjemná komunikace a vystupování. Děkuji
Barbora Vaňková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Osvěžila jsem si poznatky a metody, na které jsem už trochu pozapomněla, a naučila jsem se věci nové. Jediná chyba webináře: nevešlo se do něj časově všechno, co jsem ještě měla chuť k tématu rozebrat (a myslím i ostatní účastníci). Děkuji z inspiraci.
Meda Višňáková RNDr.
Zajímavý a podnětný seminář. Erudovaná lektorka, bylo vidět, že by mluvila i déle, má co předat. Málo času na mnoho informací. Doporučoval bych po 1,5 hodině udělat s tématu více bloků 1. obecně formativní hodnocení 2. Práce s cíli a kriterii úspěchu 3. Zpětná vazba 4. vrstevnické hodnocení 5. sebehodnocení + jiná důležité věci. Jinak moc pěkné už jsem se přihlásil na další.
Karel Handlíř Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Seminář se mi líbil. Získala jsem inspiraci a podněty na změnu v hodnocení žáků a ráda bych se postupně dozvídala další informace týkající se formativního hodnocení a jeho zavádění do výuky. Jediným problémem který jsem zaregistrovala byla rychlost výkladu ke konci webináře, protože nás tlačil čas. Paní lektorka byla velmi příjemná, prezentace kterou používala byla názorná a jasná.
Alice Hlaváčová Základní škola, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Webinář rozhodně zaujal zajímavým tématem. Akorát zde proběhlo příliš mnoho informací na příliš krátkou dobu trvání webináře. Nicméně informace byly velmi zajímavé a asi by se podle mne měly dostat mezi značný počet učitelů.
Jiří Šiffner, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Děkuji za velmi přínosný a obohacující seminář. Odnáším si hromadu podnětných nápadů a informací, které bych chtěla využít v praxi. Snad jen délka a množství informací bylo u mne trochu v neshodě. Možná trochu delší čas na takové množství. Paní lektorka byla úžasná a snažila se nám během krátkého času předat co nejvíce důležitých informací. Ale seminář mne přesto nadchnul a již jsem se přihlásila na pokračování. Ještě jednou děkuji K. Nováková
Kateřina Nováková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Přínosné informace, nečekala jsem interaktivnost, zapojení účastníků. Bylo to velmi praktické (co do informací i co do místa konání). Přihlásila jsem se na další.
Marcela Rychtová Základní škola Krnov, Janáčovo náměstí 17, okres Bruntál
Tema velmi zajimave. Lektorka sympaticka a s prehledem v tematu. Uvod a prvni polovina velice pekna. Druha pulka seminare byl ale zbytecne veliky uprk za naplnenim stanoveneho obsahu, na ukor kvality a jiz bez moznosti zapojeni ucastniku. Rovnez uvadene priklady MBTI typologie, ci sendvic hodnoceni uvadeny bez prihlednuti k jejim negativum. Pokud bych se chtel priste ucastnit, uprednostnil bych kvalitu nad kvantitou. Hodina je malo. Idealni by bylo tak 90 min. Komunikace ze strany zivotnivzdelavani.cz vyborna.
Lukáš Křehlík Základní škola Krnov, Janáčkovo náměstí 17, okres Bruntál, příspěvková organizace
S tématem webináře i paní lektorkou jsem velmi spokojena. Téma je natolik zajímavé, že čas mu vyhrazený byl krátký. Určitě bychom paní lektorku rádi přivítali na naší škole a tématem se zabývali obsáhleji (vyplynulo to z dnešní diskuse mezi kolegy, kteří jsme se včerejšího webináře zúčastnili). :-)
Jana Matějková, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo nám.17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Webinář byl velmi inspirativní, plný zajímavých a pro mě i nových informací. Pokusím se více se při své práci zaměřit na tuto formu hodnocení.
Monika Josefíková, Mgr.
Webinář byl určitě v mnohém přínosem, i když na můj vkus to byl velký fofr :-). Možná by stálo za to vyhradit tomuto tématu trošku delší čas, ať je možnost informace více vstřebat. Každopádně moc děkuji za obohacení v této oblasti.
Jana Zdráhalová, Mgr. Základní škola Krnov, Janáčkovo nám.17, okres Bruntál, příspěvková organizace
Děkuji,pěkné,těším se na další díl.
Hana Čechová Mateřská škola Srdíčko Pardubice, Luďka Matury 653
Velice podařený webinář. Rozhodně doporučuji ostatním a těším se na další. Některé postřehy či tipy jsem znala z praxe, o jiné jsem se obohatila a v praxi jistě využiji. Také tipy na knížky, které s dětmi v mš využiji se mi velice hodily a třeba nám některou z nich přinese Ježíšek :)
Milada Tesařová, Mgr. Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Jsem velice spokojená s tímto webinářem, Jak po obsahové stránce, tak s prezentací. Děkuji
Pavlína Vojtěchová Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí
Seminář/webinář byl velmi prospěšný a praktický. Lektorka podávala zajímavé a užitečné informace, které určitě zahrneme do vzdělávání čtenářské pregramotnosti. Výborné jsou také materiály, které jsme ze semináře dostali emailovou poštou. S organizační pozice také musím ohodnotit kladně. Lektorky měly zájem o to, aby bylo po technické stránce vše v pořádku.Také se mi líbí, že chatujeme a můžeme nahlédnou do odpovědí svých kolegyň, ve kterých bývá hodně užitečných rad a nápadů.
Pavlína Burďáková ZŠ a MŠ Stará Červená Voda
Dobrý den, webinář se mi líbil. Určitě se zase některého zúčastním. Patzeltová
Iveta Patzeltová Mateřská škola, Trutnov
Dobrý den, byla jsem se samotným průběhem webináře i s lektorkou velmi spokojená. Pracuji v MŠ teprve třetí rok a hltám vše, co se mi hodí pro práci s dětmi. Některé zkušenosti mám již ze ZŠ, kde jsem také několik let pracovala. Děkuji za cenné informace a přeji hodně úspěchů v další práci.
Eva Rücková MŠ Luby
Velmi podnětný seminář se spoustou praktických námětů.
Lenka Syrová, Mgr.
©2015 Životní vzdělávání z.s.