Projekt Mandala dětem

Pracujete s dětmi a hledáte inspiraci pro kreativní tvoření, u kterého vydrží i hyperaktivní děti?

Již několik let spolupracujeme s Centrem Mandala a jeho zástupkyní Zuzanou Řezáčovou Lukáškovou. Rádi proto sdílíme informace o mandalách a o možnosti zapojit se do projektu, kterým navíc pomůžete.

Pracujete s dětmi a hledáte inspiraci pro kreativní tvoření, u kterého vydrží i hyperaktivní děti? Nabídněte jim tvoření kruhových ornamentů, které Jung začal nazývat mandalou. Nejde o žádné náboženské obrazce nebo o něco, co by nepatřilo do naší kultury. Kruhy k lidstvu patří od nepaměti, a i vědci už vědí, že kruh je nejvíc zklidňujícím tvarem pod sluncem (které je samo kulaté). Využijte tuto sílu a tvořením mandal uvolněte děti i sebe.

Jak na to?

Můžete využít nejrůznější materiály i techniky. Pro inspiraci se stačí rozhlédnout okolo sebe. Všude kolem nás jsou kruhové obrazce, které vytváří příroda, ale i naše kultura. Můžete využít poslední slunečné dny a vyrazit s dětmi na vycházku za přírodninami, ze kterých pak vytvoříte krásné přírodní mandaly. Při špatném počasí využijte to, co máte po ruce. Nemusíte při tom ani utrácet spoustu peněz. Mnoho krásných věcí vytvoříte i z „odpadků“ a ukážete tak dětem, že i běžně vyhazované čajové sáčky, kalíšky od čajových svíček nebo stará CDčka mohou být výtvarným materiálem. Pokud hledáte inspiraci, najdete ji třeba na webu Mandala dětem.

Máte kolem sebe předškoláky nebo děti, které se učí číst? 

Hrajte si s písmenky, čísly a symboly. Vytvářejte mandaly, ve kterých bude příběh. Inspirovat se můžete třeba v písmenkových mandalách.

A co s hotovými mandalami? 

Přihlaste se do projektu Mandala dětem a do konce roku (30.12.) vložte svá díla do mandalové galerie. Přinesete tak inspiraci dalším, ale hlavně podpoříte děti z dětských domovů, které vaši pomoc potřebují. Ukažte svým dětem, že pomáhat si je potřeba a že vzájemná pomoc má smysl.
Zapojit se do projektu (http://www.mandaladetem.cz/)

29. 10. 2017

©2015 Životní vzdělávání z.s.