Osudové chyby školní klasifikace

Myslíte si, že umíte spravedlivě známkovat?

V našich školách se vesele známkuje a mnoho učitelů ani nepřemýšlí, jak vlastně jejich způsob klasifikace funguje – nebo spíše nefunguje. Školní klasifikace selhává, neboť z mnoha důvodů ani úspěšná být nemůže. Přitom známky by mohly být užívány rozumným způsobem, ale současný stav je pravý opak. Když něco stavíme, musíme bourat staré. Rozbořme hloupé užívání klasifikace! Jak určitě neznámkovat - to je to, o co tu běží!

 

Základní informace

 • Cena: 200 Kč za osobu (nejsme plátci DPH), pro platbu z SK 8 Euro
 • Termín:
  • 28. 2. 2018 v čase 18:00 - 19:00
  • Uzávěrka přihlášek je 5 dní před termínem webináře. Pokud je dostatečný počet přihlášených a webinář se bude konat, je možné se pak přihlásit i v den jeho konání, pokud jsou volná místa.
 • Místo: webinář (online kdekoliv přes internet - z domova či ze školy)
 • Maximální počet účastníků: 22 osob
 • webinář nemá akreditaci MŠMT, přesto obdržíte osvědčení o jeho absolvování
 • Pro koho je webinář určen:
  • Pedagogičtí pracovníci ZŠ, SŠ
 • Pokud jste ze Slovenska, je nutné v přihlášce uvést IČ společnosti, nelze se přihlásit jako soukromá osoba. Děkujeme za pochopení.

Co je to webinář a jaké jsou požadavky na hardware a software?

Webinář je online seminář  -  způsob internetové komunikace a vzdělávání přes Internet .

Více informací najdete zde >>

 

Přihlašovací formulář

Pro přihlášení na webinář vyplňte prosím tento přihlašovací formulář.

Vyplněním objednávkového formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Máte-li problém s příhlášením, nebo nezobrazuje-li se Vám přihlašovací formulář, kontaktujte nás prosím telefonicky či emailem, kontakty ZDE.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru
Máte dotaz?
Chcete seminář na míru pro vaši školu?
Silvie Serbousková

Zavolejte mi a ráda vám odpovím na všechny dotazy.

Silvie Serbousková
T: 605 961 570
E: seminare@zivotnivzdelavani.cz
Mgr. Robert Čapek, Ph. D.

Mgr. Robert Čapek, Ph. D.

pedagog, psycholog a didaktik

Detail lektora

Reference webináře

Webinář pana Mgr. Roberta Čapka obsahoval zajímavé názory. Pracuji jako učitelka 1. stupně a věřím, že většina mých kolegyň i kolegů se snaží žáky známkami spíše motivovat. Souhlasím také s tím, že výsledná známka by neměla být aritmetickým průměrem. Nepochopila jsem však, za co dávat dětem horší známky. Pokud by se mělo zrušit známkování, tak celoplošně. Ne všechny děti mají možnost navštěvovat soukromé školy. Ve webináři se mluvilo o matematické soutěži Klokánek. Jak je možné, že stále pokračuje, když má tak nesmyslné bodování? Myslím, že by pan Čapek a další psychologové měli promlouvat k lidem na ministerstvu.Český učitel by se přizpůsobil. Zajímal by mě názor p. Čapka na inkluzi. S pozdravem Hana Půdová
Hana Půdová Mgr. ZŠ Kralice na Hané, okres Prostějov, příspěvková organizace
Webinář se mi líbil,byl zajímavý,hlavně o hodnocení,sebehodnocení.zpětné vazbě s žákem ,motivaci žáka.Učím dějepis na 2.stupni,dětem předkládám,nejen učivo,ale látku prokládám i jinými aktivitami-př.stavíme papírový hrad,navštívíme historickou památku,ve třídě soutěžíme.Děti předmět baví,mým cílem je vypěstovat u nich lásku k historii naší země.Chtěla bych se zeptat,co je lepší z hlediska sebehodnocení,stresu,kreativity k předmětu- slovní hodnocení na spec.škole u pomocné třídy,nebo číselné hodnocení známkou v běžné třídě. Děkuji Škramlíková J.
Jana Škramlíková, Mgr. Základní škola
Webinář byl dobrý, zejména se mi líbil jeho ohlas na průměrování známek, přístup ke klasifikaci,..Ale pokud by mělo známkování probíhat dle jeho slov, musela by se změnit klasifikace na všech stupních škol. Mě by více zajímala klasifikace na 1. stupni ZŠ.
Jitka Kalabisová, Mgr. Základní škola Kralice na Hané, okres Prostějov, příspěvková organizace
Moc děkuji, obsah semináře byl pro mě inspirativní.
Mgr. Dana Konečná ZŠ Rosice
©2015 Životní vzdělávání z.s.