Logopedická prevence opožděného vývoje řeči a vývojové dysfázie – praktická cvičení

Logopedický preventista je odborník, který se velkou měrou podílí na rozvoji komunikačních dovedností dětí v předškolním věku. Často je to právě on, kdo objeví, že má dítě nějaký problém.

Na webináři se účastníci dozví, jaká cvičení je vhodné provádět v rámci logopedické prevence opožděného vývoje řeči a vývojové dysfázie.

Praktické rady se budou týkat těchto oblastí – představíme si cvičení a postupy, pomocí kterých rozvíjíme slovní zásobu, tvorbu vět, vyjadřovací schopnosti, hrubou a jemnou motoriku, grafomotoriku, krátkodobou verbální paměť, zrakové a sluchové vnímání.

Budou představeny pomůcky, které lze v rámci logopedické prevence používat (pracovní sešity, pracovní listy, knížky, aplikace pro tablety a chytré telefony).

 

Základní informace

 • Cena: 200 Kč za osobu (nejsme plátci DPH), pro platbu z SK 8 Euro
 • Termín:
  • 3. 5. 2017 v čase 20:00 - 21:00  (OBSAZENO)
  • Uzávěrka přihlášek je 5 dní před termínem webináře. Pokud je dostatečný počet přihlášených a webinář se bude konat, je možné se pak přihlásit i v den jeho konání, pokud jsou volná místa.
 • Místo: webinář (online kdekoliv přes internet - z domova či ze školy)
 • Maximální počet účastníků: 20 osob
 • webinář nemá akreditaci MŠMT, přesto obdržíte osvědčení o jeho absolvování
 • Pro koho je webinář určen:
  • pro pedagogy MŠ,
  • pedagogy 1. stupně ZŠ,
  • rodiče
  • Pokud jste ze Slovenska, je nutné v přihlášce uvést IČ společnosti, nelze se přihlásit jako soukromá osoba. Děkujeme za pochopení.

Co je to webinář a jaké jsou požadavky na hardware a software?

Webinář je online seminář  -  způsob internetové komunikace a vzdělávání přes Internet .

Více informací najdete zde >>

 

Přihlašovací formulář

Pro přihlášení na webinář vyplňte prosím tento přihlašovací formulář.

Máte-li problém s příhlášením, nebo nezobrazuje-li se Vám přihlašovací formulář, kontaktujte nás prosím telefonicky či emailem, kontakty ZDE.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru
Máte dotaz?
Chcete seminář na míru pro vaši školu?
Silvie Serbousková

Zavolejte mi a ráda vám odpovím na všechny dotazy.

Silvie Serbousková
T: 605 961 570
E: seminare@zivotnivzdelavani.cz
Mgr. Eva Kolesová

Mgr. Eva Kolesová

Klinický logoped s 12 letou praxí

Detail lektora

Reference webináře

Děkuji za možnost tohoto způsobu sebevzdělávání hlavně proto, že v současné době nemohu navštěvovat celodenní semináře. Zvolila jsem logopedii, které se věnuji jako log. asistentka v MŠ přes 20 let .Považuji za nutné si stále oživovat znalosti, doplňovat nové poznatky a potvrdit si správnost či nesprávnost svého postupu. Webinář v tomto splnil moje očekávání. Využila jsem možnost porady s p.lektorkou a těším se že ještě využiji. Paní lektorka je velice příjemná a oceňuji, že umí předávat své zkušenosti z praxe odborně a zároveň srozumitelně, milým způsobem. Často se na seminářích setkávám s přednášením teorie, kterou si mohu najít v literatuře. Těším se na další webináře, tak jak je naplánováno.Jsem ráda, že další témata navazují, že je tu posloupnost. Často se setkávám v praxi s tím, že se prevence přehlíží a rovnou se zařazuje náprava. Takto je možné oslovit více povolaných, aby si to ujasnily. Jsem v tomto způsobu vzdělávání "začátečník" a prozatím mám z čeho vybírat, ale protože se stále více setkávám s vývojovou dysfázií a také s diagnostikovaným autismem, uvítala bych v budoucnu tato témata. Přeji krásný den K.Pospíchalová
Květa Pospíchalová Mateřská škola Český Brod, Kollárova 71, okres Kolín
Seminář byl výstižný a k věci. Nikdy by mě nenapadlo, kolik věcí souvisí s rozvojem řeči.
Lenka Čermáková
Velmi mě zaujaly příklady chování dětí s vývojovou dysfázií. Tímto mi hned napadlo, že konkrétní děti ve školce takto reagují a k tomu byl postup jakým způsobem měnit učení, aby dítě navázalo, pochopilo , taky poznatek o velké trpělivosti a důvěře dítěte.Děkuji, pro mě velmi podnětné.
Eva Matoušková Mateřská škola Dobětice, Ústí nad Labem, Rabasova 3207/45, příspěvková organizace
Dobrý den, jsem spokojená, seminář se mi líbil. Těším se na další. Učím v první třídě a mám děti s logo vadami. Uvítala bych seminář zaměřený na tyto děti, které špatně vyslovují některé hlásky, tím pádem i špatně čtou i píší. Jak jim mohu pomoci se čtením a psaním, jak tyto děti hodnotit apod. Zdravím a přeji pěkný den, Vrobelová
Kateřina Vrobelová, Mgr.
©2015 Životní vzdělávání z.s.