Mgr. Pavel Martinec

středoškolský a vysokoškolský učitel

  • šiřitel nových a zajímavých způsobů výuky
  • člen obce spisovatelů, který se jako autor dlouhodobě zabývá formou haiku – a zároveň publikuje odborné články k této problematice a překládá haiku z anglického jazyka,
  • editor sborníku současného českého a slovenského haiku Míjím se s měsícem (DharmaGaia 2013)

Reference

"Mockrát děkuji, velmi zajímavé."
Radomíra Englišová
Příliš náročné pro učitele základní školy. Využiji z toho tak třetinu poznatků. Ale děkuji, pro mě osobně byl seminář přínosem.
Kateřina Zumpfová, Mgr. Základní škola a Mateřská škola Žleby, okres Kutná Hora
Seminář se mi velmi líbil. Ocenila jsem nové nápady i způsob využití těch již známých. Těším se na další s touto tématikou.
Jana Antonová ZŠ II. stupeň
Webinář hodnotím jako velmi přínosný a inspirující. Jediným mínusem je délka kurzu, jelikož série o Harrym je rozsáhlá a za hodinu se nelze věnovat všemu zajímavému.
Lenka Zelenková, Mgr. Lenka, Zelenková, Mgr.
Webinář byl velmi zajímavý, jen mě mrzí, že se nezmínil komiks u nás.
Lenka Zelenková, Mgr. SSŠ a JŠ Č. Budějovice, s. r. o.
Velmi dobře použitelné výukové materiály k tématu.
Jana Teriaki, Mgr. Základní škola Morkovice, příspěvková organizace
Dobrý den, užitečné shrnutí toho, co ve čtenářských dílnách využíváme. Připomenutí metod, které jsou sice známe, ale pozapomnělo se na ně. Děkuji
Marie Hajdová, Mgr. Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace
Děkuji za webinář, byl inspirativní, velmi mi takovéto vzdělávání vyhovuje, šetří se čas, peníze,možnost diskuse i dotazů.
Alexandra Bajgarová
Dobrý den, jsem naprosto spokojená s průběhem semináře. Některým metodám (např. ano/ne) dám znovu šanci, nevěděla jsem, jak na ně - postup mi byl skvěle vysvětlen. Líbily se mi i metody spojené s praxí - to je pro mě přínosné, na co si dát pozor, jak danou metodu co nejlépe žákům podat. Jako plus hodnotím i zaslání materiálu k vytištění.Těším se na příští seminář.
Mgr. Monika Křivohlávková
Nápaditý, zajímavý webinář. I přesto, že byl určen vyučujícím 2. stupně, využiji i já na 1. stupni ZŠ. Děkuji za takové semináře.
Renata Balejová Mgr. Základní škola Dobřív, okres Rokycany
Webinář Metody pro práci s literárními i neliterárními texty hodnotím celkově jako velmi kvalitní a přínosný. Některé metody jsem již znala, jiné jsme si oživila a další jsou pro mě novinkou. Určitě je využiji ve výuce.
Mgr. Pavlína Šustrová Soukromá SŠ a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Č. Budějovice, s. r. o.
Webinář se mi líbil. Pan Mgr. Martinec je odborník na slovo vzatý. Jen bych brala více ukázek vhodných pro druhý stupeň. Jinak naprostá spokojenost :)
Mgr. Ivona Kindlová ZŠ a MŠ Častolovice
Lektor byl erudovaný a zapálený pro téma. Seminář byl velmi inspirativní.
Jiří Mašek Mgr. SUPŠ a VOŠ Turnov
Zajímavé, metody jistě použiji.
Regina Gerberová Gymnázium,Ústí nad Labem, Jateční 22, příspěvková organizace
Kurz byl velmi přínosný a zajímavý nejen díky tématu, ale také díky lektorovi. Dozvěděla jsem se spoustu praktických rad a nápadů, které určitě využiju. Poprvé jsem také absolvovala webinář, takže jsem nadšená, že jsem nikam nemusela jet, mé hodiny se nemusely suplovat a já mohla být v pohodlí domova! Určitě všude doporučím! Děkuji mnohokrát! S pozdravem, Zegermacherová
Michaela Zegermacherová, Mgr. Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá, p. o.
Dobrý den, hodnotím seminář a hlavně přístup lektora kladně. Nicméně očekávám v druhé části více praktických věcí a příkladů. Krátkodobé aktivity proložené v hodinách jistě oživí a motivuje žáky. Vyzkoušela jsem metodu krátkého slohu : čudlík , musím konstatovat. že si se zadáním poradili žáci dobře, každý pojal téma "po svém" a zajímavě, nic neopakovalo. Hezký den. Karfíková
Vlasta Karfikova Gymnázium Lovosice
Dobrý den, velmi oceňuji formu vzdělávání - webinář z prostředí domova je určitě velkým plusem. Lektor je vstřícný, teoretický úvod by mohl být sice kratší, ale příklady aktivit, které stihnul ukázat v závěru hodiny, mi přišly podnětné a pěkné. Těším se na příští "setkání".
Jitka Černá Gymnázium,Ústí nad Labem, Jateční 22, příspěvková organizace
Pro mě to byla inspirativní zkušenost, nové poznatky, erudovanost a zapálenost autora. Měl jsem občas technické problémy se zvukem. Tento druh semináře jsem absolvoval poprvé a zřejmě ho více využívat.
Jiří Mašek Mgr. SUPŠ a VOŠ Turnov
Velmi pěkně vedený seminář. Pro mou praxi určitě obohacující. Učím na střední odborné škole, nemám příliš hodinového prostoru pro výuku českého jazyka a literatury. Cením si přiblížení různých metod, které vedou k motivaci v hodinách.
Jitka Michalová, Mgr. Obchodní akademie, České Budějovice, Husova 1
"Zaujala mě struktura čtenářského deníku, myšlenkové mapy si upravím pro potřeby 2. stupně."
Jana Christenová, ZŠ J.E.Purkyně a ZUŠ Libochovice
"Dověděla jsem se nové informace, historii komiksu jsem neznala. Webináře jsou přednášeny kvalitně, určitě doporučuji všem využít. Sama ráda příště využiji této možnosti."
Vlasta Žižková, ZŠ Chomutov, Zahradní
"Potřebovala jsem teorii komiksu a tady jí bylo tak akorát. Jasný a nápaditý vhled do teorie komiksu, navíc podpořený vizuálními podklady, které lze použít přímo ve výuce. Vřele doporučuji."
Mgr. Lenka Jedličková, Dražice
"Vřele doporučuji, webinář obsahoval spoustu podnětů a zajímavých informací. Zajímavý pohled zejména do teorie komiksu. Lektor je odborník s přehledem, líbilo se mi jasné a srozumitelné vyjadřování."
Mgr. Markéta Illová, ZŠ Velké Opatovice
"Webináře nejsou časově náročné, může je kdokoliv absolvovat z pohodlí domova, lektor reaguje na chat, okamžitě vysvětluje, doplňuje. Tyto webináře jsou pro mě "nakopávací", když mám pocit, že zabředávám do stereotypů. Děkuji za ně. Lektor uvádí příklady z praxe, není to jen holá teorie."
Mgr. Jitka Krejsová, ZŠ Letohrad
"Dal mi náměty pro čtenářské dílny."
Mgr. Markéta Beránková, ZŠ J.E.Purkyně a ZUŠ Libochovice
"Dozvěděla jsem se rozdíl mezi dílnou čtení (kterou znám a provozuji) a čtenářskou lekcí. Nové pro mě byly také minilekce a některé metody. Spousta nových informací z pohodlí domova. Webinář šetří čas a peníze, nemusí se nikam dojíždět a uvolňovat se z práce."
Mgr. Lucie Tvarůžková, ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice
"Webinář se mi velmi líbil svou strukturou. Byl výborným návodem k tomu, jak si osvojit práci s knihou, jak zaujmout děti. Je dobré i to, že nám lektor zdůraznil, že bychom v určitém ohledu měli být neústupní ve svých dotazech vůči dětem. Naše škola se nezapojila do zmiňované výzvy 52, také chceme vytvořit novou knihovnu a začít pracovat se čtenářskými dílnami, tudíž pro mě to byl výborný návod a nápadník, jak dál. Díky."
Mgr. Klára Mikešová, ZŠ Telč
"Jsem s webinářem spokojená, hned v následujících dnech jsem některé metody s úspěchem použila."
Mgr. Petra Říhová, VOŠZ a SZŠ Trutnov
"Seminář byl přínosný vzhledem k možnosti získání materiálů, cenově velmi dostupný, lektor velmi zkušený. Měl znalosti z praxe, ověřené metody, dobré vysvětlování. Seznámila jsem se s mnoha metodami, které bych ráda vyzkoušela."
Mgr. Libuše Štická, Kutná Hora
"Na semináři se mi líbily doplňkové metody, které nám pan lektor vysvětloval. Nová pro mě byla třeba metoda - učitelčina kabelka. Také se mi líbily uvedené hry na uvědomění si odlišnosti mezi textem a adaptací."
Mgr. Radka Kohoutová, ZŠ Jindřicha Pravečka, Výprachtice, okres Ústí nad Orlicí
"Webinář přinesl nové metody práce, nové příklady praxe, nový pohled na problematiku. Vše bylo jasné, srozumitelné, doplněné obrázky a konkrétními příklady práce s textem."
Mgr. Romana Dluhošová, Hulín
"Tento webinář byl můj první a splnil má očekávání. Sedím doma v pohodlí a mohu se zkušeným kolegou probrat téma, které mě zajímá. Potěšilo mě, že můj pohled na danou problematiku je podobný jako lektorův, ale navíc mi usnadnil hledání cesty, jak žákům zdůvodnit PROČ raději přečíst... Přinesl mi nápady a metody, jak se pokusit vypořádat s problémem "raději zkouknu, než přečtu"."
Mgr. Radmila Trojková, ZŠ a MŠ Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13
"Nové informace, případně se mi mé postřehy z hodin potvrdily. Velmi oceňuji i náměty pro aktivity, praktické náměty pro práci v hodinách."
Bc. Lucie Wimmerová, ZŠ Zaječí, okres Břeclav
"Webinář doporučuji, protože během hodiny se člověk dozví o nových metodách nebo způsobech zpracování čtenářského deníku. Informace člověk získá v pohodlí domova a lektoři jsou ochotní se zdržet i déle kvůli zodpovězení dotazů."
Mgr. Eva Káňová, ZŠ J. A. Komenského Lysá nad Labem
"Poznala jsem novou - úžasnou - formu výuky poezie:). Velmi neotřelá forma práce s pocity a vnímáním skutečnosti prostřednictvím poezie. Lektor čerpá nejen z teorie, ale z vlastní práce se žáky."
Mgr. Mirka Josefina Nováková, Masarykova základní škola Dymokury
"Webinář mi přiblížil mnou dosud neprobádanou oblast literatury. Lektor čerpá ze svých bohatých teoretických znalostí i praktických zkušeností z výuky na SŠ i VŠ. Výklad doplňuje četnými ukázkami světové komiksové tvorby a představeními knih samotných. Je zapálen pro věc, má hluboké znalosti."
Mgr. Mirka Josefina Nováková, Masarykova základní škola Dymokury
"Lektor mluvil z praxe a o praktických věcech, měl dobře připravené materiály. Tento seminář vřele doporučuji. Ukázal mi nové možnosti ve výuce českého jazyka. Pevně věřím, že já i moji žáci tyto nové přístupy oceníme."
Mgr. Ivana Zemanová, ZŠ Letohrad
"Dozvěděla jsem se nové informace, které rozšířily mé již používané metody práce. Mnohé bylo pro mne nové a velmi zajímavé. Celý webinář byl velmi příjemně podán. Lektorovo podání je velmi příjemné, srozumitelné, kvalitní a má úroveň. Neméně důležitý je i příjemný hlas a vystupování. Každému mohu jen doporučit tuto formu webinářů - online. Jsou velmi kvalitní a srozumitelné. Příjemně strávená večerní hodinka :-)."
Vlasta Žižková, ZŠ Chomutov, Zahradní
"Webinář byl velice přínosný, mohu ho vřele doporučit. Aktivity, které prezentoval, budou mít u dětí určitě úspěch. Náměty, jak se dá učit a opakovat hrou čeština."
Mgr. Jitka Krejsová, ZŠ Letohrad
Mgr. Jitka Krejsová, ZŠ Letohrad

Semináře lektora

Metodický webinář - metody pro práci s literárními i neliterárními texty

Film vs. kniha aneb je možné zhlédnout film a tvrdit, že jsme přečetli knihu?

Komiks jako zážitková četba i vhodný vstup do teorie literatury

Haiku jako metoda tvůrčího psaní a kreativního myšlení

Příprava efektivní formy čtenářského deníku

Jak na čtenářské dílny aneb metody pro rozvoj čtenářského chování

Metody práce s textem 1 - Praha

Metody práce s textem 2 - Praha

Webinář pro komplexní rozvoj čtenářského chování žáků ZŠ a SŠ - 1. část

Webinář pro komplexní rozvoj čtenářského chování žáků ZŠ a SŠ - 2.část

Metodický webinář - metody pro práci s literárními i neliterárními texty - 1. část

Metodický webinář - metody pro práci s literárními i neliterárními texty - 2.část

Nové literární formy a žánry a jejich využití v pedagogické a tvůrčí praxi - 1. část

Nové literární formy a žánry a jejich využití v pedagogické a tvůrčí praxi - 2. část

Metodický webinář - metody pro práci s literárními i neliterárními texty

Jak na čtenářské dílny aneb metody pro rozvoj čtenářského chování

Komiks jako zážitková četba i vhodný vstup do teorie literatury

Příprava efektivní formy čtenářského deníku

Haiku jako metoda tvůrčího psaní a kreativního myšlení

Harry Potter jako dílo postmoderní literatury: nápady a interpretace

Jak na čtenářské dílny aneb metody pro rozvoj čtenářského chování

Harry Potter jako dílo postmoderní literatury: nápady a interpretace

Příprava efektivní formy čtenářského deníku

Metodický webinář - metody pro práci s literárními i neliterárními texty

Komiks jako zážitková četba i vhodný vstup do teorie literatury

©2015 Životní vzdělávání z.s.