Mgr. Zuzana Poláková

pedagog druhý stupeň, gymnázium na škole da Vinci

Zuzana absolvovala obor učitelství českého jazyka a literatury a dějepisu na Pedagogické fakultě UK. Již během studia (se) učila na základní škole v pražském Žižkově, kde nakonec strávila 10 let. Zde začala objevovat varianty individuálního přístupu, důležitost podpory vnitřní motivace žáka, sílu reflexe procesu a sebereflexe a hledala alternativní možnosti výuky pro děti se specifickými potřebami, se kterými se denně setkávala. Následovaly dva roky učení (se) na hornopočernickém gymnáziu, kde si upevnila postoj, že i na klasickém gymnáziu lze být se studenty v partnerském vztahu a navzájem se obohacovat.
Zuzana také pomáhala lidem s roztroušenou sklerózou v návratu do pracovních míst, dále již 16 let spoluorganizuje nezávislý hudební festival a v neposlední řadě je nadšenou propagátorkou zážitkové pedagogiky, jejíž lektorkou je v Prázdninové škole Lipnice od roku 2013. Během rodičovské dovolené vedla na různých školách besedy v rámci spolku Metaculture.
Má dvě malé dcerky, které jí jsou inspirací a bezednou studnicí radosti, hravosti a životní moudrosti.

Reference

"Děkuji za webinář, načerpala jsem spoustu nápadů, o které se mohu podělit i s kolegy. Příště se zas přidám."
Radka Březíková
"Bylo to super, děkuji."
Iveta Mrákavová
"Naprosto vyčerpávající, skvělá inspirace."
Monika Křivohlávková
"Byla jsem osobně na hodině Zuzky, viděla jsem jednu z aktivit zážitkové pedagogiky a viděla jsem studenty, kteří spolupracovali, bavili se, prožívali, diskutovali. Prostě jsem viděla přesně takové studenty, jaké bychom si při výuce všichni přáli. Díky za inspiraci."
Ivana Hrubá
"Bylo to úžasné a neskutečně přínosné. Děkuji."
Klára Mikešová
"Děkuji za inspiraci, přemýšlím, jak něco vymyslet do hodin NJ."
Andrea Houšková
"Úžasné, dokázala bych Vás poslouchat další hodinu:)"
Eva Salovová
©2015 Životní vzdělávání z.s.