Mgr. Petra Pšeničková, DiS.

speciální pedagog

  • lektorka kurzů pro předškoláky a děti s odkladem školní docházky
  • poradenství pro předškoláky a jejich rodiče, posuzování školní zralosti
  • průvodce (učitelka) v lesní školce, předškolní příprava 
  • lektorská a poradenská činnost pro pedagogy, autorka článků
  • absolventka magisterského studia speciální pedagogiky na PedfUK v Praze
  • 9 let praxe v oblasti speciální pedagogiky, z toho 5 let v poradenství

Reference

- webinář jsem absolvovala poprvé - proto mě malinko zaskočil způsob přihlašování (cizí jazyk je má noční můra, neznámá práce s PC taktéž), - lektorka mluvila pomalu a srozumitelně, vše se snažila poctivě vysvětlit - napříště může zařadit víc praktických ukázek
Dita Kosová, Mgr. Základní škola Žďár nad Sázavou, Švermova 4 Švermova 4
Dobrý den, krásný webinář, získala jsem cenné rady :-) Děkuji
Natália Sommer
Dobrý den, vebináře jsem se účastnila poprvé a byla jsem mile překvapena. Paní magistra měla přednášku přehlednou a podnětnou, plnou praktických příkladů, což velmi kvituji. Děkuji za tuto možnost vzdělávání a doporučila jsem i kolegyním v zaměstnání. Zdravím, Soňa Enderstová
Soňa Enderstová Mateřská škola Hostomice
Tento kurz bych doporučila, sice jsem zjistila, že metody používám. Určitě využiji některé vychytávky, které byly rečeny. Lektorka velmi příjemná paní, která prostě ví, o čem je řeč. Byla jsem spokojena.
Božena Kocourková, DiS.
Webseminář se mi líbil. Paní lektorka byla příjemná. Všechny dotazy komentovala a odpovídala na otázky. Obsah byl splněn. Dozvěděla jsem se užitečné a potřebné věci, které využiji ve své praxi.
Lucie Kubáňová
Velmi podnětný seminář, oceňuji přínosnou diskuzi. Velmi děkuji
Kateřina Krobotová, Bc. ZŠ a MŠ Rovensko
Děkuji,bylo to pěkné.
Hana Čechová Mateřská škola Srdíčko Pardubice, Luďka Matury 653
Webinář byl inspirující,konkrétní,ideálně uspořádaný a hlavně nebyl zbytečně prodlužovaný. Určitě použiji aktivity v něm uváděné,stejně tak jako jsem použila z webináře,který proběhl v září na téma PODZIM. A také se určitě přihlásím i na téma JARO. S pozdravem Jana Urbánková
Jana Urbánková Mateřská škola Klobouky u Brna, příspěvková organizace
Paní Mgr.Petra Pšeničková je skvělá, vždy na jejich webinářích dostanu spoustu impulsů pro další práci v přípravné třídě. Moc je doporučuji.
Libuše Kroupová, Mgr. Libuše Kroupová,Mgr.
Lektorka byla velmi příjemná a nabídla spoustu zajímavých informací. Velké pozitivum také je,že se Webinář odehrává v "teple" domova. Určitě doporučím. P.Hánlová
Petra Hánlová, Mgr. Základní škola Bukovina, okres Blansko
Weninář byl pojatý velmi profesionálně, oceňuji, že byl zaměřen na praktické ukázky práce s dětmi, které určitě použiji ve své praxi.
Eva Kinzelová, DiS. MŠ Starý Mateřov
Kurz se mi líbil. Mám na starosti přípravu zápisu dětí do 1. třídy. Utřídila jsem si, co by bylo dobré, aby dítě při zápisu mělo ovládat.Děkuji.
Naděžda Komínková, Mgr. ZŠ Žernosecká
Vyslechla jsem už několik webinářů. Tento pro mě byl zatím nejlepší. Poznatky využiji ve své praxi a seznámím s nimi i kolegyně. Paní Petra je velice příjemná a poskytla nám zajímavé informace a náměty. Děkuji, ráda se jejích webinářů zúčastním i v budoucnu.
Jaroslava Koubíková Základní škola a mateřská škola Načeradec, příspěvková organizace
Dobrý večer, seminář byl pro mne velmi přínosný. Lektorka byla milá a vstřícná. Splnilo to má očekávání.
Michaela Kořenková, Mgr. ZŠ Žulová
Dobrý den, chtěla bych ještě jednou poděkovat za seminář Čtverec nebo obdélník. Seminář byl zajímavý, podnětný, srozumitelný. Načerpala jsem nové poznatky a náměty pro svou práci s dětmi v MŠ. Určitě je využiji. Lektorka byla milá, příjemná, dobře připravená. Bylo to moje první setkání s webinářem, sice se mi občas spojení přerušilo, ale neodradilo mě to a určitě se brzy na nějaký zajímavý webinář opět přihlásím. Děkuji vám za možnost vzdělávat se jednoduše - bez cestování, v pohodlí domova, i za velmi příznivou cenu. V současné době jsou většinou nabídky seminářů dost drahé a člověk z nich musí uvážlivě vybírat, obzvlášť pokud působíte na jednotřídní MŠ s omezeným rozpočtem. Díky. Přeji vám spoustu dalších spokojených účastníků vašich webinářů a ať se vám vše daří. J. Červinková
Jiřina Červinková Mateřská škola Záříčí, okres Kroměříž, příspěvková organizace
Webináře s Mgr. Petrou Pšeničkovou hodnotím vždy kladně, její slovní výklad je vždy jasný a srozumitelný, nepoužívá zbytečně cizích výrazů, webináře prokládá spoustou názorných ukázek, které jsou velmi přínosné a které má ověřené i v praxi. Webináře s lektorkou Petrou Pšeničkovou doporučuji, protože ví, o čem mluví.
Eva Rücková MŠ Luby
Oceňuji, že téma bylo zpracováno komplexně, s ohledem na různé výukové oblasti, a také snadno vyrobitelné pomůcky. Díky.
Alena Kinclová, Bc. MŠ Bubeníčkova, Praha 6
Webinar je plny praktickych nametu pro praci s predskolnimi detmi, urcite jej doporucuji.
Bc. Zuzana Štochlova
Moc pěkně podáno.
Lenka Oulehlová Základní škola Morkovice, příspěvková organizace
doporučuji!
Miroslava Cásková, Mgr.
S webinářem jsem maximálně spokojená. Splnil mé očekávání a určitě využiji i další webináře. Děkuji
Kateřina Davidová, Bc.
Vše bylo super, hodně užitečných rad do praxe. Lektorka mluvila srozumitelně, vše krásně vysvětleno.
Iveta Tobolová, Mgr. Základní škola Orlová-Lutyně Ke Studánce 1050 okres Karviná, příspěvková organizace
S webinářem jsem maximálně spokojená.
Alena Kucíková, Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Tento webinář byl velmi inspirující, určitě jej doporučuji! Lektorka nám nabídla plno materiálů zaměřujících se na celkový rozvoj osobnosti dítěte. Děkuji!
Pavlína Kordiovská, Ing. Bc. Mateřská škola Klobouky u Brna, příspěvková organizace
Dobrý den,s obsahem i řečovým projevem jsem byla spokojena,účastním se příště.Některé poznatky jsem již používala.Děkuji.
Hana Čechová Mateřská škola Srdíčko Pardubice, Luďka Matury 653
Webinář byl pro mně osobně velmi přínosný, dotýkal se všech oblastí, které by měli být výstupem RVP. Lektorka byla velice milá příjemná a sané téma měla krásně a účelně zpracované. Díky.
Monika Fantová
Pěkně udělaná prezentace.
Irena Kafková Mateřská škola Harmonie Neratovice
Webináře jsem se účastnila poprvé. Musím ocenit výbornou kvalitu, příjemné a milé jednání. Seminář byl pro mě zajímavý, inspirující a podnětný. Paní Pšeničková jej měla výborně připravený. Rovněž oceňuji skvělou komunikaci, od přihlášení až po závěr semináře. Mohu jen doporučit!
Anna Ježková
Paní Petra Pšeničková je člověk na svém místě, moc pěkně nám povypráví, co dělat s dětmi předškolního věku. Vždy na jejich webinářích narazím na něco nového, co mohu použít ve své třídě.Doporučuji všem učitelkám MŠ, které mají předškoláky a učitelkám přípravných tříd.
Libuše Kroupová, Mgr.
Dobrý den. Děkuji Vám za přehledně a profesionálně vedený webinář. Webinář jsem zažila poprvé. Beru jej jako plus v tom, že vzdělávání může probíhat z pohodlí domova. Děkuji Vám a přeji pohodové dny. :) Dana Březinová
Dana Březinová Základní škola a Mateřská škola Měrovice nad Hanou, příspěvková organizace
Seminář byl shrnutím činností pro rozvoj sluchové analýzy a syntézy s množstvím aktivit a názornch ukázek. Pro mne spíše jen opakování, ale pro začínající učitele určitě cenný seminář zaměřený na praktickou stránku věci.. Lektor byl vstřícný, okamžitě reagoval na veškeré podněty, snažil se doplnit či dovysvětlit. Osobně bych se vyvarovala veřejného pranýřování metody, o které moc nevím a nemám s ní zkušenost. Problémy u žáků mnohdy nejdou na vrub metody jako takové, ale jsou ve způsobu výuky (nedostatečně proškolený učitel, nevhodné učebnice, nedostatečně rozvinutý fonematickýc sluch překotné tempo výuky apod.).
Lenka Syrová, Mgr.
Doporučila bych tento webinář všem učitelkám MŠ i 1. stupně :) Velice mě zaujalo rozcvičování jemné a hrubé motoriky před samotnou grafomotorickou částí. Něco jsem již znala a o něco jsem nyní chytřejší :-D Děkuji za velice pěkný a povedený webinář. Tesařová M.
Milada Tesařová Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Kurz hodnotím kladně, spíše jsem si mnohé zopakovala. Novinkou pro mne bylo propojení hemisfér.
Mgr. Andrea Javoříková Základní škola Bučovice 710, příspěvková organizace
webinář byl velice zajímavý a těším se na další.
Miroslava Cásková, Bc.
Účastnila jsem se úplně poprvé. Vůbec jsem nevěděla, jak to bude probíhat. A byla jsem velmi mile překvapena. Profesionální přístup lektorky. Srozumitelné podání. Paní Mgr. Petra Pšenickova odbornice na svém místě. Budu dále doporučovat a už se těším na další seminář. Veronika Zíková
Veronika Zíková
Zajímavý, inspirující seminář.
Adéla Stollinová Mgr. Základní škola Chotěboř, Smetanova 745, okres Havlíčkův Brod, Smetanova 745, 58301 Chotěboř
Pro začínající učitele super, pro dlouholeté nic nového
Bc. Kateřina Veselá Mateřská škola Bílovice nad Svitavou, okres Brno - venkov, příspěvková organizace
Paní lektorka byla velice příjemná, hovořila konkrétně. Byla jsem velmi spokojená. Webinář byl pro mě přínosným. Děkuji a přeji krásné prázdniny a po nich se těším na další webináře.
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Nejprve jsem nevěděla, jak to probíhá a co mohu očekávat. Takže byla to spíš moje zvědavost. Potom jsem byla velice překvapená, jak to funguje. Paní lektorka byla velmi příjemná a názory jiných mi také pomohly v mé práci. Připadala jsem si jako kdybych byla osobně na semináři. Webinář mohu jen doporučit. Určitě se zase na nějaký přihlásím. S pozdravem Marcela Kostíková
Marcela Kostíková, Mgr. MŠ Boskovice, Lidická
Bylo to moc pěkné. Jeden z nejlepších.
Lenka Oulehlová Základní škola Morkovice, příspěvková organizace
Moc pěkné.
Eva Vykoukalová, Bc.
Webináře jsou velmi pohodlná cesta k dalšímu sebevzdělání. Lektorka byla velmi milá, dobře se poslouchala. V poklidu domova jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, nápadů, které určitě ráda vyzkouším.
Eva Ledvinková, Bc. Mateřská škola Údlice, Droužkovická 306, příspěvková organizace
Webinář byl moc pěkný, vždy mě přivede na další inspiraci pro práci s dětmi. Doporučuji ho všem mým známým a kamarádům.
Libuše Kroupová
Dobrý den, děkuji za příjemně pracovně srávenou hodinku v poklidu domova, v pohodlí jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, nápadů, a taky trochu jsem bilancovala a došla jsem k závěru, že pracuji vcelku stejně, dost věcí jsem znala, některé nápady - hlavně u grafomotoriky určitě vyzkouším, např. s ruličkami od toaletního papíru a sýru, jednoduché,laciné, účinné a vždy dostupné. Paní lektorka mluvila plynně, srozumitelně, k tomu běžela prezentace, pro mě ideální, trošku mě zlobil zvuk, jakoby v tom chrastilo, nevím, zda to bylo mým přístrojem nebo Vaším, ale postupem času jsem se soustředila na téma a přestala jsem to vnímat. Webinář jsem absolvovala poprvé, ale určitě se nebudu bránit dalším, je to opravdu velmi příjemné. Pracuji v MŠ 30 let,zkušenosti a praxi mám, ale přibývá stále více dětí s ADHD a dalšími poruchami řeči, chování, pozornosti, tak toto téma, které jsem již včera avízovla, to by mě zajímalo více, i když máme ve školce také dost materiálu,ale slovo odborníka je vždy přínosné. Ještě jednou děkují, přeji krásný víkend Krejčová Jana
Jana Krejčová Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Kurz byl zajímavý a přínosný. Lektorka mluvila srozumitelně, příjemně, reagovala na dotazy účastníků.
Monika Niedobová ZŠ a MŠ, Třinec, Kaštanová 412, p. o.
Kurz byl srozumitelný a pěkně připravený. Líbil se mi. Některé rady nemůžu u dětí s LMP použít, ale některé nápady na práci se mi hodí. Děkuji.
Irena Dvořáková, Mgr. Základní škola
Děkuji za seminář, téma pro mne bylo velmi zajímavé a přínosné.
Irena Černochová, Mgr. Základní škola a Mateřská škola Moravské Prusy, příspěvková organizace
Dobrý den, webinář se mi velmi líbil a to hlavně proto, že byl skutečně zaměřen na využití v praxi a nebyl naplněn jen planými bláboly a nicneříkajícími grafy, což se mi již u některých absolvovaných webinářů "poštěstilo". S pozdravem Markéta Molíková
Mgr. Markéta Molíková Základní škola Pelhřimov, Komenského 1326
Dobrý den, absolvovala jsem dva webináře s panem Hubatkou. Úroveň tohoto webináře se s těmi jeho nedá srovnat. Za mě byl tento jednoznačně nejlepší. Bylo to postaveno na praktických ukázkách, což je senzační. Moc se mi to líbilo. Paní lektorka moc hezky mluvila. Vše k tématu. Tento webinář hodnotím velmi kladně. Děkuji
Lenka Vlastníková, Mgr. Základní škola
Webinář jsem absolvovala poprvé a byla jsem nadšená. Všem zájemcům vřele doporučuji tento způsob vzdělávání, kdy z pohodlí domova a také za přijatelnou cenu jsem se dověděla spoustu přínosných informací. Také se mi líbí možnost kdykoli se zapojit do diskuze a lektora se dotázat během prezentace, aniž bych rušila ostatní účastníky. Paní lektorka Pšeničková mluvila velmi hezky a získala jsem spoustu podnětů, jak načerpané informace využít v praxi při práci s dětmi. Děkuji.
Bc. Petra Špinarová, DiS.
Bc. Petra Špinarová, DiS.

Semináře lektora

Jak rozvíjet řeč u předškoláků?

Jak rozvíjet sluchové vnímání u předškoláků?

Přípravné třídy

Jak pracovat s předškoláky? – Ukázka vyučovacích bloků - geometrické tvary

Rozlišování a fixování b x d x p nejen pro dyslektiky

Dyslexie – méně obvyklé práce s textem nejen pro slabší čtenáře

Školní zralost x odklad školní docházky

Co můžeme čekat od žáků na začátku školní docházky?

Motorika, grafomotorika - Jak rozvíjet s předškoláky?

Zrakové vnímání - Jak rozvíjet s předškoláky?

Předmatematické představy - Jak rozvíjet s předškoláky?

Prostorová orientace, vnímání času - Jak rozvíjet s předškoláky?

Ovoce a zelenina – tématická výuka s předškoláky

Podzim v mateřské škole - aktivity v přírodě i učebně

Připravený a motivovaný předškolák I - grafomotorika a předmatematické představy

Připravený a motivovaný předškolák II - sluchové vnímání a řeč

Připravený a motivovaný předškolák III - zrakové vnímání, orientace v prostoru a čase

Radostný a spokojený prvňáček I - školní zralost a geometrické tvary

Radostný a spokojený prvňáček II - rozlišování b x d x p a dyslexie – méně obvyklá práce s textem nejen pro slabší čtenáře

Mrkev nebo jablko? aneb ovoce a zelenina s předškoláky

Rozlišování slabik DI x TI x NI / DY x TY x NY a rozlišování krátkých a dlouhých samohlásek

Zima v mateřské škole - aktivity v přírodě i učebně

Jak kreslit a psát s radostí aneb Grafomotorika

Cvičení sluchové analýzy a syntézy

Zvířata s předškoláky – tematická výuka

©2015 Životní vzdělávání z.s.