Mgr. Petra Pšeničková, DiS.

speciální pedagog

  • lektorka kurzů pro předškoláky a děti s odkladem školní docházky
  • poradenství pro předškoláky a jejich rodiče, posuzování školní zralosti
  • průvodce (učitelka) v lesní školce, předškolní příprava 
  • lektorská a poradenská činnost pro pedagogy, autorka článků
  • absolventka magisterského studia speciální pedagogiky na PedfUK v Praze
  • 9 let praxe v oblasti speciální pedagogiky, z toho 5 let v poradenství

Reference

S webinářem jsem maximálně spokojená.
Alena Kucíková, Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Tento webinář byl velmi inspirující, určitě jej doporučuji! Lektorka nám nabídla plno materiálů zaměřujících se na celkový rozvoj osobnosti dítěte. Děkuji!
Pavlína Kordiovská, Ing. Bc. Mateřská škola Klobouky u Brna, příspěvková organizace
Dobrý den,s obsahem i řečovým projevem jsem byla spokojena,účastním se příště.Některé poznatky jsem již používala.Děkuji.
Hana Čechová Mateřská škola Srdíčko Pardubice, Luďka Matury 653
Webinář byl pro mně osobně velmi přínosný, dotýkal se všech oblastí, které by měli být výstupem RVP. Lektorka byla velice milá příjemná a sané téma měla krásně a účelně zpracované. Díky.
Monika Fantová
Pěkně udělaná prezentace.
Irena Kafková Mateřská škola Harmonie Neratovice
Webináře jsem se účastnila poprvé. Musím ocenit výbornou kvalitu, příjemné a milé jednání. Seminář byl pro mě zajímavý, inspirující a podnětný. Paní Pšeničková jej měla výborně připravený. Rovněž oceňuji skvělou komunikaci, od přihlášení až po závěr semináře. Mohu jen doporučit!
Anna Ježková
Paní Petra Pšeničková je člověk na svém místě, moc pěkně nám povypráví, co dělat s dětmi předškolního věku. Vždy na jejich webinářích narazím na něco nového, co mohu použít ve své třídě.Doporučuji všem učitelkám MŠ, které mají předškoláky a učitelkám přípravných tříd.
Libuše Kroupová, Mgr.
Dobrý den. Děkuji Vám za přehledně a profesionálně vedený webinář. Webinář jsem zažila poprvé. Beru jej jako plus v tom, že vzdělávání může probíhat z pohodlí domova. Děkuji Vám a přeji pohodové dny. :) Dana Březinová
Dana Březinová Základní škola a Mateřská škola Měrovice nad Hanou, příspěvková organizace
Seminář byl shrnutím činností pro rozvoj sluchové analýzy a syntézy s množstvím aktivit a názornch ukázek. Pro mne spíše jen opakování, ale pro začínající učitele určitě cenný seminář zaměřený na praktickou stránku věci.. Lektor byl vstřícný, okamžitě reagoval na veškeré podněty, snažil se doplnit či dovysvětlit. Osobně bych se vyvarovala veřejného pranýřování metody, o které moc nevím a nemám s ní zkušenost. Problémy u žáků mnohdy nejdou na vrub metody jako takové, ale jsou ve způsobu výuky (nedostatečně proškolený učitel, nevhodné učebnice, nedostatečně rozvinutý fonematickýc sluch překotné tempo výuky apod.).
Lenka Syrová, Mgr.
Doporučila bych tento webinář všem učitelkám MŠ i 1. stupně :) Velice mě zaujalo rozcvičování jemné a hrubé motoriky před samotnou grafomotorickou částí. Něco jsem již znala a o něco jsem nyní chytřejší :-D Děkuji za velice pěkný a povedený webinář. Tesařová M.
Milada Tesařová Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Kurz hodnotím kladně, spíše jsem si mnohé zopakovala. Novinkou pro mne bylo propojení hemisfér.
Mgr. Andrea Javoříková Základní škola Bučovice 710, příspěvková organizace
webinář byl velice zajímavý a těším se na další.
Miroslava Cásková, Bc.
Účastnila jsem se úplně poprvé. Vůbec jsem nevěděla, jak to bude probíhat. A byla jsem velmi mile překvapena. Profesionální přístup lektorky. Srozumitelné podání. Paní Mgr. Petra Pšenickova odbornice na svém místě. Budu dále doporučovat a už se těším na další seminář. Veronika Zíková
Veronika Zíková
Zajímavý, inspirující seminář.
Adéla Stollinová Mgr. Základní škola Chotěboř, Smetanova 745, okres Havlíčkův Brod, Smetanova 745, 58301 Chotěboř
Pro začínající učitele super, pro dlouholeté nic nového
Bc. Kateřina Veselá Mateřská škola Bílovice nad Svitavou, okres Brno - venkov, příspěvková organizace
Paní lektorka byla velice příjemná, hovořila konkrétně. Byla jsem velmi spokojená. Webinář byl pro mě přínosným. Děkuji a přeji krásné prázdniny a po nich se těším na další webináře.
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Nejprve jsem nevěděla, jak to probíhá a co mohu očekávat. Takže byla to spíš moje zvědavost. Potom jsem byla velice překvapená, jak to funguje. Paní lektorka byla velmi příjemná a názory jiných mi také pomohly v mé práci. Připadala jsem si jako kdybych byla osobně na semináři. Webinář mohu jen doporučit. Určitě se zase na nějaký přihlásím. S pozdravem Marcela Kostíková
Marcela Kostíková, Mgr. MŠ Boskovice, Lidická
Bylo to moc pěkné. Jeden z nejlepších.
Lenka Oulehlová Základní škola Morkovice, příspěvková organizace
Moc pěkné.
Eva Vykoukalová, Bc.
Webináře jsou velmi pohodlná cesta k dalšímu sebevzdělání. Lektorka byla velmi milá, dobře se poslouchala. V poklidu domova jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, nápadů, které určitě ráda vyzkouším.
Eva Ledvinková, Bc. Mateřská škola Údlice, Droužkovická 306, příspěvková organizace
Webinář byl moc pěkný, vždy mě přivede na další inspiraci pro práci s dětmi. Doporučuji ho všem mým známým a kamarádům.
Libuše Kroupová
Dobrý den, děkuji za příjemně pracovně srávenou hodinku v poklidu domova, v pohodlí jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí, nápadů, a taky trochu jsem bilancovala a došla jsem k závěru, že pracuji vcelku stejně, dost věcí jsem znala, některé nápady - hlavně u grafomotoriky určitě vyzkouším, např. s ruličkami od toaletního papíru a sýru, jednoduché,laciné, účinné a vždy dostupné. Paní lektorka mluvila plynně, srozumitelně, k tomu běžela prezentace, pro mě ideální, trošku mě zlobil zvuk, jakoby v tom chrastilo, nevím, zda to bylo mým přístrojem nebo Vaším, ale postupem času jsem se soustředila na téma a přestala jsem to vnímat. Webinář jsem absolvovala poprvé, ale určitě se nebudu bránit dalším, je to opravdu velmi příjemné. Pracuji v MŠ 30 let,zkušenosti a praxi mám, ale přibývá stále více dětí s ADHD a dalšími poruchami řeči, chování, pozornosti, tak toto téma, které jsem již včera avízovla, to by mě zajímalo více, i když máme ve školce také dost materiálu,ale slovo odborníka je vždy přínosné. Ještě jednou děkují, přeji krásný víkend Krejčová Jana
Jana Krejčová Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Kurz byl zajímavý a přínosný. Lektorka mluvila srozumitelně, příjemně, reagovala na dotazy účastníků.
Monika Niedobová ZŠ a MŠ, Třinec, Kaštanová 412, p. o.
Kurz byl srozumitelný a pěkně připravený. Líbil se mi. Některé rady nemůžu u dětí s LMP použít, ale některé nápady na práci se mi hodí. Děkuji.
Irena Dvořáková, Mgr. Základní škola
Děkuji za seminář, téma pro mne bylo velmi zajímavé a přínosné.
Irena Černochová, Mgr. Základní škola a Mateřská škola Moravské Prusy, příspěvková organizace
Dobrý den, webinář se mi velmi líbil a to hlavně proto, že byl skutečně zaměřen na využití v praxi a nebyl naplněn jen planými bláboly a nicneříkajícími grafy, což se mi již u některých absolvovaných webinářů "poštěstilo". S pozdravem Markéta Molíková
Mgr. Markéta Molíková Základní škola Pelhřimov, Komenského 1326
Dobrý den, absolvovala jsem dva webináře s panem Hubatkou. Úroveň tohoto webináře se s těmi jeho nedá srovnat. Za mě byl tento jednoznačně nejlepší. Bylo to postaveno na praktických ukázkách, což je senzační. Moc se mi to líbilo. Paní lektorka moc hezky mluvila. Vše k tématu. Tento webinář hodnotím velmi kladně. Děkuji
Lenka Vlastníková, Mgr. Základní škola
Webinář jsem absolvovala poprvé a byla jsem nadšená. Všem zájemcům vřele doporučuji tento způsob vzdělávání, kdy z pohodlí domova a také za přijatelnou cenu jsem se dověděla spoustu přínosných informací. Také se mi líbí možnost kdykoli se zapojit do diskuze a lektora se dotázat během prezentace, aniž bych rušila ostatní účastníky. Paní lektorka Pšeničková mluvila velmi hezky a získala jsem spoustu podnětů, jak načerpané informace využít v praxi při práci s dětmi. Děkuji.
Bc. Petra Špinarová, DiS.
Webinář s Mgr. Pšeničkovou, DiS. byl skvělý, těším se na další :-)
Tereza Fichtlová, DiS. Mateřská škola Staňkov
Seminář se mi líbil. Paní lektorka mluvila velice pěkně a souvisle. Mluvila aktivně k danému tématu a nemám žádné negace. Byla jsem příjemně překvapena a odnesla jsem si spoustu zážitku a nových materiálů. Takže děkuji :)
Lucie Kruntorádová, DiS Mateřská škola Na Pohoří Zruč nad Sázavou
Dobrý den, kurz byl velmi dobře, koncipován. Načerpala jsem zejména praktické podněty pro práci s dětmi. Těším se na další kurzy. Děkuji.
Marie Hájková, Bc.
Děkuji za další informace, tím, že jsem absolvovala DVPP lgopedický asistent - připomněla jsem si všechny aktivity, které je možné v rámci rozvoje řeči a sluchového vnímání využít. Děkuji Mohylová
Hana Mohylová
Oceňuji nápad, formu, obsah i provedení a těším se na další díl projektu.
Lenka Korejčíková
Za seminář paní Pšeničkové velmi děkuji. Poskytla mi další nápady pro práci s dětmi v MŠ. Jsem velmi ráda i za diskuzi s dalšími webináři.
Blanka Šefferová Základní škola a Mateřská škola Krumvíř, okres Břeclav, příspěvková organizace
Velmi přínosný seminář - i když mám již mnoholetou praxi. Zaujala mě metoda KŘIŽMO - chtělo by to ale použít videozáznam z nácviku pro lepší pochopení. Celkově bylo na daný seminář málo času.
Bc. Hana Nováková Mateřská škola Dačice
Na webináři jsem byla poprvé, dozvěděla jsem se o něm od kolegyně a myslím, že nebyl poslední. Má již 33 let praxe ve školce, přesto mi zase přinesl něco nového, děkuji Jana Součková
Jana Součková Bc. MŠ Koloveč
Dobrý den, absolvovala jsem něco takového poprvé a musím řct, že jsem byla spokojená.Bylo to vstřícné, prostě fajn.Určitě některé nápady využijeme a některé musím říct, že už využíváme. Určitě se zase někdy zůčastním. Děkuji
Dana Matěková ZŠ a MŠ Běšiny příspěvková organizace
Kurz podzim - zima - jaro se mi moc líbí. Najdu si v něm vždy něco zajímavého, co mohu s dětmi dělat. Doporučuji ho i ostatním učitelkám MŠ,PT (přípravné třídy).
Libuše Kroupová, Mgr. Libuše Kroupová,Mgr.
Absolvování kurzů po internetu je super, seminář Zima v MŠ byl po celou hodinu nabitý náměty k různým činnostem, které sice většinou již znám, ale stejně se vždy dovídám i něco málo nového nebo se ujistím v tom, že to dělám celkem dobře. Pro méně zkušené paní učitelky je to určitě super. Paní lektorce bylo dobře rozumět a perfektní je i to, že nemusíme všechny informace zapisovat, protože jsou zaslány mejlovou cestou. Super, děkuji.
Jana Hrušíková MŠ Hrušovany
Bylo to příjemné oživení, webinář vřele doporučuji. Lektorka je moc milá a příjemná.
Alena Ottlová ZŠ a MŠ Teplýšovice
Seminář byl zajímavý, poučný, přínosný a hlavně velmi příjemný, díky domácímu prostředí. Problém vidím v tom, že mnohé věci jsou při počtu 28 dětí nerealizovatelné. Spíš by tyto semináře měli sledovat rodiče předškoláků - povinně. I přesto se těšíme na další nabídky.
Alena Mösnerová Mateřská škola Sluníčko Šumperk, Evaldova 25, příspěvková organizace
Jsem se všemi webináři velmi spokojena. Lektorky jsou bezvadné, informace zajímavé a velmi užitečné. Hodně z těchto webinářů čerpám. Děkuji moc za ně. Nemusím nikam cestovat, nechybím v práci a jsem v klidu a pohodlí domova. Co víc si přát. Ještě jednou díky. Fryčáková
Mgr. Žaneta Fryčáková
Dobrý den kurzy paní Pšeničkové jsou skvělé. Velice ráda se jich účastním. Vždy mě přinesou nové rady, jak pracovat dál s dětmi nebo nějaký nový nápad pro předškoláky.Doporučuji všem kamarádům, učitelům a známým vyzkoušejte webináře.
Libuše Kroupová ZŠ Mutěnická,Brno
Webinář od paní lektorky Petry Pšeničkové byl zajímavý jako vždy a pro mne velice přínosný. Čerpám potom informace pro mou práci v mateřské škole. Navštívila jsem již několik webinářů od paní Petry a mohu jenom doporučit.
Hana Juzková ZŠ a MŠ Sentice
Výborná lekce. Paní Pšeničková je příjemná, její nápady využívám ve své třídě.
Šárka Javůrková MŠ K Podjezdu 2
Absolvovala jsem již několik webinářů a jsem moc spokojená. Zajímavá témata, důležité informace, klid a pohodlí domova. Co víc si přát.
Mgr. Žaneta Fryčáková soukromá osoba
Dobrý den, webinář se mi líbil, splnil má očekávání. I s lektorkou jsem byla spokojená. Nemám k ničemu výhrady.
Věra Uvírová, Mgr. Mateřská škola Staré Heřminovy, okres Bruntál, příspěvková organizace
"Měla jsem zatím možnost zúčastnit se dvou webinářů a oba byly velmi dobře připraveny a splnily má očekávání. Nové nápady a postupy, srozumitelný a názorný výklad."
Mgr. Jarmila Tomanová, ZŠ a MŠ Študlov, okres Vsetín
"Zúčastnila jsem se již několikátého webináře, jsem spokojena, nemám připomínky. Získání nových nápadů, lektorka hovoří z praxe."
Anna Valentová, Mateřská škola Ústí nad Labem
"Webinář je přínosem pro každého, kdo učí malé děti, u kterých se vyskytují problémy se čtením. Problémy mohou být dány poruchou, ale i nevyzrálostí dítěte. Takové děti si zaslouží Vaši pozornost a včasnou pomoc, nikoliv přehlížení spojené s nezdarem. Přínosem byla i praktická ukázka provázané, rozfázované práce s jedním textem."
Mgr. Blanka Vodičková, ZŠ Jílovská, Praha 4
Mgr. Blanka Vodičková, ZŠ Jílovská, Praha 4

Semináře lektora

Jak rozvíjet řeč u předškoláků?

Jak rozvíjet sluchové vnímání u předškoláků?

Přípravné třídy

Jak pracovat s předškoláky? – Ukázka vyučovacích bloků - geometrické tvary

Rozlišování a fixování b x d x p nejen pro dyslektiky

Dyslexie – méně obvyklé práce s textem nejen pro slabší čtenáře

Školní zralost x odklad školní docházky

Co můžeme čekat od žáků na začátku školní docházky?

Motorika, grafomotorika - Jak rozvíjet s předškoláky?

Zrakové vnímání - Jak rozvíjet s předškoláky?

Předmatematické představy - Jak rozvíjet s předškoláky?

Prostorová orientace, vnímání času - Jak rozvíjet s předškoláky?

Ovoce a zelenina – tématická výuka s předškoláky

Podzim v mateřské škole - aktivity v přírodě i učebně

Připravený a motivovaný předškolák I - grafomotorika a předmatematické představy

Připravený a motivovaný předškolák II - sluchové vnímání a řeč

Připravený a motivovaný předškolák III - zrakové vnímání, orientace v prostoru a čase

Radostný a spokojený prvňáček I - školní zralost a geometrické tvary

Radostný a spokojený prvňáček II - rozlišování b x d x p a dyslexie – méně obvyklá práce s textem nejen pro slabší čtenáře

Mrkev nebo jablko? aneb ovoce a zelenina s předškoláky

Rozlišování slabik DI x TI x NI / DY x TY x NY a rozlišování krátkých a dlouhých samohlásek

Zima v mateřské škole - aktivity v přírodě i učebně

Jak kreslit a psát s radostí aneb Grafomotorika

Cvičení sluchové analýzy a syntézy

Zvířata s předškoláky – tematická výuka

©2015 Životní vzdělávání z.s.