Mgr. Lenka Uvízlová

Učitelka ve škole da Vinci v Dolních Břežanech. Učí přírodopis a zeměpis na druhém stupni základní školy a biologii a geografii na gymnáziu.

Lenka je velkou zastánkyní alternativní pedagogiky. Ráda ve svých hodinách zkouší různé metody výuky a učí se zapojovat nové aktivity.

 

S alternativním stylem výuky se setkala již na základní škole v Obříství – jedné z prvních škol s projektovou výukou a slovním hodnocením v České republice. Po čtyřech letech na státním osmiletém gymnáziu přešla na gymnázium Přírodní škola, které je jako jediné gymnázium Česka řazené mezi nejinovativnější školy zemí OECD. Zde se utvrdila v tom, že škola může člověka bavit. A pokud ho baví, tak se mnohem snáze může něčemu naučit. Díky Přírodní škole si uvědomila, že dětský věk je plnohodnotným životem, nikoli pouze přípravou na něj.

Po gymnáziu vystudovala učitelství biologie a geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V rámci studia strávila jeden semestr ve španělském městě Sevilla. Půl roku pobyla také ve francouzském Nimes. Předtím než přešla na školu da Vinci, učila na ZŠ Kly u Mělníka. Snaží se žít tady a teď. Má ekologické smýšlení a chuť ochraňovat přírodu a naší Zemi. Zajímá se o zdravý životní styl. Jejím koníčkem je fotografování, malování a cestování. Ráda poznává nová místa a seznamuje se s lidmi z celého světa, jejich kulturou a zvyky. Miluje práci s dětmi každého věku.

Reference

"Děkuji, pro mě prima inspirace."
Eva Kuchařová
©2015 Životní vzdělávání z.s.