Mgr. Eliška Hriech (Novotná)

učitelka MŠ

  • Učitelka MŠ zaměřující se na přípravu vstupu dítěte na ZŠ
  • Koordinátor EVVO pro MŠ, konzultantka projektu „kolegiální podpora“ sítě středisek ekologické výchovy „Pavučina“
  • Absolventka magisterského studia Sociální pedagogiky na OSU v Ostravě
  • Zkušenosti z oblasti výchovy/vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra (hlavní lektor na příměstských táborech, lektor grafomotoriky a VV organizace NAUTIS)   

Reference

"Za webinář moc děkuji. Jak se dá pracovat s knížkou mne zaujalo a určitě si ji do školky pořídíme."
Lucie Luštíková
"Děkuji za materiály a osvědčení, webinář splnil moje očekávání."
Iva Hrazdirová
"Jsem moc ráda že jsem celkem nedávno objevila "kouzlo" vašich webinářů, jsem nadšená :-)"
Johana Piechaczková
"Webináře navštěvuji často a vždy jsem spokojená."
Marcela Fialová
"Mně se webinář předškoláka moc líbil a paní Eliška má přesně názory které zastávám. Také se zajímá o ekologii, o to je mi ještě sympatičtější. Paní Eliška mluví srozumitelně a i když internet zlobil, bylo jí dobře rozumět. Je vidět že má zkušenosti a ví o čem mluví. Rozhodně mi pomohla se správně nasměrovat, protože mám domácí vzdělávání a člověk někdy bloudí s vymýšlením denních aktivit a směřování výuky."
Pavlína Hambálková
"Vzhledem k dlouholeté praxi spoustu věcí znám a používám, přesto jsem si některé hry připomněla a získala jsem nové nápady. Každopádně byl přínosem a o materiály se podělím s kolegyněmi."
Soňa Enderstová
Jako začínající učitelka/pečovatelka jsem tento webinář uvítala. Nabídl mi mnoho zajímavých podnětů, jak se chovat k dítěti s problémovým chováním, jaké činnosti s ním dělat, jak jej uklidnit. Moc děkuji.
Petra Turkovičová Školička Sokolík
Dobrý den, kurz se mi velmi líbil. Lektorka byla milá, vstřícná s velkým zaujetím a profesionalitou. Zaujaly mě výtvarné nápady a samozřejmě i to, jak na projektové učení v Mš. Děkuji a těším se na další setkání.
Marcela Uhrová, DiS.
Pani lektorka je velmi příjemná a zapálená pro vec,obohatila nás o zajímavé publikace a materiály.Jen je škoda časového omezení webináře,uvítala bych pokračování. Moc dēkuji. Houdková
Lenka Houdková Mateřská škola, ul. Na Podlesí 1481, 432 01 Kadaň, příspěvková organizace
Děkuji za seminář, byl pro mě přínosem. Jolana Tůmová
Jolana Tůmová Základní škola a mateřská škola Chraštice
Webinář byl skvěle připravený a obsahoval potřebné informace. Scházelo mi více příkladů z praxe.
Jitka Bajerová
Tento webinář byl můj první. Toto téma mne velmi zajímá a uvítám další témata zaměřená na problémy v MŠ, různé problémové chování dětí i začleňování těchto dětí do kolektivu, práce asistenta pedagoga a pod. Tento webinář byl pro mne v mnoha ohledech velmi podnětný, zvláště i v návodech jak se k problémům postavit a jak je řešit. Děkuji tímto moc za tyto rady, návody, básničky i hry.
Soňa Mézlová Mateřská škola Sluníčko Krupka, Kollárova 597
Seminář se mi velmi líbil a myslím, že mnoho věci je možné využít v běžné praxi při práci s dětmi v MŠ .Bohužel je toto téma stále aktuální a je nutné se s mít znalosti, jak se k takovým dětem chovat, aby se nevyčlenily z kolektivu, ba naopak. Určitě doporučuji ostatním.
Iva Šedivá, Bc. Mateřská škola Sluníčko Šumperk, Evaldova 25, příspěvková organizace
Seminář byl fajn. Přínosem pro mne byly některé neznámé hry, které vyzkouším. Třeba pomohou.
Jana Mateřská škola Beroun
S informacemi jsem byla spokojena, jen obcasne spatne spojeni mi to kazilo.
Bc. Tereza Prudká Bc.Tereza Prudka
Přínosné náměty, využitelné pro práci. Lektorka vše jasně vysvětlila.
Ivana Hůrková Základní škola a mateřská škola Petrohrad, okres Louny, p.o.
Seminář se mi velice líbil, myslím, že ve své praxi některé techniky vyzkouším. Využiji i doporučenou literaturu. Lituji jen, že jsem se zapomněla paní lektorky zeptat, jestli by tyto ( anebo aspoň některé) techniky zvládlo i dítě s ADHD. Od této lektorky jsem vyslechla nyní již druhý webinář a byla jsem opět spokojená. S pozdravem D.Čechová
Dagmar Čechová
Seminář bych doporučila lidem, kteří nemají představu co je projektové vyučování, jak jej zakotvit a co od něj očekávat. Jedná se spíše o seminář teoretický. Zazní v něm několik básniček či příkladů k hrám a výtvarným činnostem, ale stěžejní je spíše zakotvení RVP PV, ŠVP, TVP. Jelikož s projektovým vyučováním mám zkušenosti jak z vysoké školy tak i své praxe, čekala jsem spíše více praktické zaměření semináře. Nemohu však říct, že by mne obsah nějak demotivoval. Aspoň jsem si mohla ověřit, že projektové vyučování chápu správně a jak se říká opakování je matka moudrosti. Beru také velmi s povděkem fakt, že "webminář" je možnost DVPP z klidu domova v mém volném čase a nemusím tak hnát svou kolegyni na další přesčasové hodiny v práci. S pozdravem a přáním klidného předvánočního období.
Lenka Drahoňovská, Bc. Mateřská škola Krupá, okres Rakovník
Dobrý den, webinář byl inspirativní, pěkný, p.Eliška jako vždy fajn, příjemná.
Eva Zdvořilá Základní škola a Mateřská škola Sádek, okres Svitavy
Dobrý den.Účastnila jsem se takového semináře poprvé.Seminář hodnotím kladně.Učím na jednotřídce a v letošním roce máme dvouleté děti.Ráda bych se zúčastnila semináře jak pracovat se čtyřmi věkovými skupinami.Náměty pro dvouleté děti. Přeji hezký den .Černá Věra
Věra Černá MŠ Běrunice
Příjemný projev. Ocenila bych více konkrétních nápadů, nabídek činností.
Ludmila Vrbická
Webinář jsem absolvovala poprvé a tato forma vzdělávání mě zaujala. Oceňuji, že paní lektorka je učitelka z MŠ, a proto nám mohla nabídnout mnoho konkrétních nápadů a příkladů z praxe, které doplňovaly teoretické informace z prezentace. Téma enviromentální výchovy je aktuální a velmi široké, proto by podobných webinářů mohlo být více. Každopádně moc děkuji za zajímavý seminář.
Lenka Sedláková, Mgr. Mateřská škola, Hostěnice, okr. Brno-venkov, příspěvková organizace
Zajímavý a inspirativní webinář. Vysvětlení základní problematiky a zároveň konkrétní a praktické nápady, jak environmentální výchovu zapojit do práce s dětmi každý den. Časová dotace byla odpovídající očekávání. Měla bych příště opět zájem o další rozšiřující seminář/webinář v této oblasti. Děkuji!
Zuzana Doležalová, Mgr. Mateřská škola Česká Třebová, U Stadionu
Dobrý den, seminář i paní lektorka byli moc fajn, děkuji za příjemný večer.
Eva Zdvořilá Základní škola a Mateřská škola Sádek, okres Svitavy
Velmi přinosné. Oceňuji především praktické nápady a podněty
Ludmila Vrbická
Dobrý den, děkuji Vám za příjemný večer. Webinář se mi moc líbil, byl nápaditý, záživný a inspirativní. Paní lektorka Eliška je velmi sympatická a pěkně se poslouchala. Těším se na další kurz po internetu. Mějte se hezky, s pozdravem Eva Zdvořilá, MŠ Sádek.
Eva Zdvořilá Základní škola a Mateřská škola Sádek, okres Svitavy
Výstižné. Inspirativní.
Lucie Tomešová Bartásková
Jak jsem již psala po webináři, byla jsem opět velice spokojená. Děkuji a těším se na další webinář.
Alena Kucíková, Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1
Dobrý den, seminář byl pro mne přínosem, zejména pak jeho praktická část - náměty k hrám, relaxační techniky apod.... Zde by byly výborné živé ukázky např. her z praxe, i když to zřejmě není časově i technicky jednoduché takovéto názorné vstupy do semináře zařazovat. Kladně hodnotím i formu semináře - možnost vzdělání bez potřeby cestovat... Děkuji a těším se zase na slyšenou. Vl. Antoňů
Vladimíra Antoňů Základní škola a Mateřská škola Dříteň
Dobrý den, včerejší webinář mi pomohl v praktické části, některé formy zklidnění dětí už používám, jiné byly pro mě nové a velice zajímavé. Určitě je budu ve své praxi využívat. S lektorkou jsem byla velice spokojena, příjemný a vstřícný přístup, podnětné rady. Určitě se budu dále zúčastňovat Vašich webinářů. Přeju Vám všem hezké prázdniny a na podzim se těším nashledanou. Šeráková Eva
Eva Šeráková MŠ Budkov
Seminář se mi velice líbil. Oceňuji spoustu zajímavých námětů, které je možné využívat v praxi. Zaujaly mě taky hry pro prevenci agresivního chování a podporování kladných vztahů v kolektivu.
Brychtová Helena Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Kurz mě obohatil o nové nápady. děkuji
Monika Mrázová 50. mateřská škola Plzeň, příspěvková organizace
Dobrý den, mohu jenom chválit. Děkuji
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Webinář se mi líbil. Vím, že je toto téma v současné době tak aktuální a široké a nedá se říct vše v jednom kurzu, i přesto jsem byla s náplní webináře spokojena. Paní lektorku hodnotím kladně, stejně jako celý kurz. Děkuji.
Bohumila Dubjáková Mateřská škola Na Pohoří Zruč nad Sázavou
Seminář se mi velmi líbil. Paní lektorka byla jako vždycky velmi příjemná. Byla jsem ráda za praktické příklady a náměty, kterých bylo dostatečné množství a určitě získané informace v nejbližší době využiji v praxi. Eva Ledvinková
Eva Ledvinková, Bc. Mateřská škola Údlice, Droužkovická 306, příspěvková organizace
Seminář byl velice zajímavý, paní lektorka mluví srozumitelně a k věci. Děkuji.
Mgr. Jiřina Zumrová Mateřská škola Český Brod, Kollárova 71, okres Kolín7
Dobrý den, pro mě to byla první zkušenost a byla jsem mile překvapena. Jelikož jsem co se týče PC samouk, měla jsem obavy z technických záležitostí, ale vaše technická podpora mi pomohla ke klidu. Obsahově byl webinář nabitý informacemi, některé mi byly známy, ale dost nového využiji ve své práci. Takže chválím a přeji hodně dalších spokojených posluchačů. S přáním hezkého dne Dana Čechová
Dana Čechová Základní škola a Mateřská škola, příspěvková organizace
Dobrý den, Seminář se mi líbil, jsem spokojená. Některé věci děláme, aby se předešlo problémovému chování u dětí, něco určitě zavedeme, aby dny byly pestřejší, veselejší :-). Určitě dle možností se budu hlásit na webináře, vyhovují jak časově tak finančně. S pozdravem hezkého dne Nedvědová
Johana Jana Nedvědová Mateřská škola Vora, Mariánské Lázně, Za Tratí 687, příspěvková organizace
Kurz byl díky lektorce příjemný a pro mě přínosem a připomenutím toho, co už vím. Hezké nápady, jde vidět, že lektorka má praxi, ze které může čerpat. Prezentace byla promyšlená a vše na sebe navazovalo. Děkuji :-).
Blanka Mannová Bc. Mateřská škola Varnsdorf, Pražská 2812, příspěvková organizace
Webinář se mi velice líbil. Paní lektorka byla příjemná. Velmi mě obohatily praktické příklady a náměty na stmelování kolektivu, hry pro řešení konfliktů. Děkuji, byla jsem spokojena.
Bohumila Dubjáková Mateřská škola Na Pohoří Zruč nad Sázavou
Webinář se mi velice líbil hlavně z toho důvodu, že získané informace využiji ve své praxi. Lektorka mluvila srozumitelně a působila příjemným dojmem. Všem doporučuji a sama si určitě brzy vyberu z nabídky další zajímavé téma.
Jana Průchová, DiS. Základní škola a Mateřská škola Bohdíkov,okr. Šumperk, příspěvková organizace
Dobrý večer, webináře jsem se účastnila poprvé a velmi jsem byla spokojená. Dozvěděla jsem se mnoho nového a určitě přínosného. V mé práci určitě využiji. Magistra Eliška Novotná měla téma velmi připravené a vše důkladně vysvětlila. Reagovala na naše dotazy a na vše odpověděla. Paní lektorka byla velice příjemná. Už se těším na její další seminář. Irena Burová
Irena Burová MŠ Radniční, Havířov - Město
Seminář byl přínosný, obohatil mě o další nápady. Lektorka byla příjemná.
Ivana Hůrková ZŠ a MŠ Petrohrad, okres Louny, p.o.
Lektorka mila,ochotná. Obsah kurzu mi obohatil mě dosavadní znalosti
Andrea Exlerová, Mgr Mateřská škola Ústí nad Orlicí,Na Výsluní 200
Lektorka působila příjemně, bylo zřejmé, že ji její práce baví a ráda se podělí se svými zkušenostmi.
Mgr. Jiřina Zumrová Mateřská škola Český Brod, Kollárova 71, okres Kolín
Zúčastnila jsem se poprvé semináře v takovéto formě a moc se mi to líbilo. Určitě tento způsob vzdělávání a získávání informací doporučím. Lektorka mluvila věcně, srozumitelně. Moc děkuji. Eva Ledvinková
Eva Ledvinková, Bc. Mateřská škola Údlice, Droužkovická 306, příspěvková organizace
Dobrý den, ověřila jsem si, že děláme vše pro to, aby si děti pobyt v MŠ užily a rozvíjely se pomocí her. Vše, o čem jste mluvila na semináři, děláme, ale občas neuškodí si to připomenout a načerpat nové náměty. Děkuji Pěnkavová.
Jolana Pěnkavová ZŠ a MŠ Radnice
Webinář "Projektové vyučování v MŠ..." hodnotím kladně. Zjistila jsem, že náš TVP je velice blízký projektovému modelu dle návodu paní lektorky Mgr. Novotné. Uvítala jsem konkrétní návody a náměty na činnosti s dětmi. Z pohledu zaměstnavatele (jsem ředitelkou MŠ), ale i učitelky MŠ bych uvítala ukázkové hodiny s vyšším počtem dětí ve třídě, např. formou videoprodukce, což si myslím zanechává "prožitkovější" pocity a inspiruje mnohem intenzivněji než teorie a vyprávění o ideálním působení pedagoga ve třídě plných dětí :-). Děkuji za fotodokumentaci, která webinář oživila. Souhlasím s názorem paní lektorky, že je třeba více opakovat a mít dostatek času na opakování činností, aby měly děti možnost se zdokonalovat a více si dovednosti či vědomosti osvojit, ... zpomalit...v současné době se stále honíme za plněním TVP, ŠVP..Líbilo se mi nadšení paní lektorky jako pedagoga v MŠ, bylo znát, že jí její práce naplňuje a baví....to je základ kvalitní práce všech. :-). Přeji mnoho osobních i pracovních úspěchů. S pozdravem Š.P.
Bc.Štefanie Plešingerová, DiS. Mateřská škola Varnsdorf, Křižíkova 2757, příspěvková organizace
Webinář splnil moje očekávání. Nic moc bych na něm neměnila. Líbila se mi inspirace pro kreativní tvoření s dětmi. Paní lektorka mluvila velice poutavě, se zaujetím. Příště bych se ráda zúčastnila znovu.
Kristina Korbová Mateřská škola Varnsdorf,Křižíkova 2757, příspěvková organizace
Bylo vidět, že přednášející pracuje s dětmi a mluvila z vlastní zkušenosti, což se mi líbilo. J.B.
Bc. Jitka Bušková ZŠ a MŠ Šanov
Bc. Jitka Bušková ZŠ a MŠ Šanov

Semináře lektora

Rozvíjení prosociálního chování u dětí předškolního věku

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „V království skřítka Podzimníčka“

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „V království paní Zimy“

Využití environmentální výchovy v MŠ

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „Kouzlení s Jarněnkou“

Formování a podpora sociálních vazeb ve třídě MŠ

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „Dárky od Letníčka“

Pozitivní sociální klima ve skupině MŠ, jeho rozvoj a posilování

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „V království paní Zimy“

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „Kouzlení s Jarněnkou“

Pozitivní sociální klima ve skupině MŠ, jeho rozvoj a posilování

Problémové chování u dětí předškolního věku

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „Dárky od Letníčka“

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „V království skřítka Podzimníčka“

Problémové chování u dětí předškolního věku

Využití environmentální výchovy v MŠ

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „V království paní Zimy“

Rozvíjení prosociálního chování u dětí předškolního věku

Relaxace a její využití ve skupině MŠ

Problémové chování u dětí předškolního věku

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „Kouzlení s Jarněnkou“

Pozitivní sociální klima ve skupině MŠ

Problémové chování u dětí předškolního věku

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „Dárky od Letníčka“

Projektové vyučování v MŠ na modelovém příkladu „V království skřítka Podzimníčka“

©2015 Životní vzdělávání z.s.