Bc. Lenka Polášková

lektorka vzdělávání dospělých

  • Specialistka pro oblast předškolní výchovy a vzdělávání, vedoucí autorka titulu "Mateřská škola v praxi", expertní posuzovatelka České školní inspekce.
  • Více než 13 let zkušeností a praxe, jako učitelka mateřské školy, zástupkyně ředitele, ředitelka mateřské školy a lektorka pro cílovou skupinu pedagogických pracovníků mateřských škol.
  • Specializace v oblastech školského managementu, individuální a skupinové integrace dětí, a metodiky cizích jazyků. 
  • Autorka odborných textů, on line kurzu "12 kroků k efektivní komunikace v mateřské škole" a článků v časopisech "Integrace a inkluze" a "Poradce ředitelky mateřské školy".

Reference

Škoda, že na téma bylo málo času. Je dobré, že paní Polášková na sebe nechala kontakt s přislíbenou případnou další pomocí.
Bc. Hana Nováková Mateřská škola Dačice
Dobrý den. Webinář byl poučný. Dozvědělajsem se užitečné i praktické rady i pro mě nové věci. Děkuji
Jana Jedličková Mateřská škola Česká Třebová, U Stadionu
Lektorka je příjemná, i do velmi krátkého formátu přednášky dokázala vměstnat vše důležité. Děkuji a těším se na příště.
Dana Kousalová, Mgr. Mateřská škola, Hostěnice, okr. Brno-venkov, příspěvková organizace
Bylo to velmi zajímavé a přínosné. Děkuji.
Mgr. Lenka Jedličková Základní škola a mateřská škola Načeradec, příspěvková organizace
Seminář se mi líbil, děkuji za přínosné, užitečné a v praxi hojně využitelné materiály.
Veronika, Musilová, Mgr. Mateřská škola Klobouky u Brna, příspěvková organizace
Dobry den, lektorka nám řekla hodně zajímavých věci, výborné jsou odkazy. Jen ten čas mi přijde velmi krátký, přidala bych ještě aspoň 30 minut.
Lucie Strnadelová Mgr. Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad, okres Kladno
Moc děkuji za tyto webináře, je to super nemuset nikam jezdit a dozvídat se spoustu užitečných informací z pohodlí domova. Lektorka vše podala jasně, srozumitelně. Prosím o další nabídku webinářů. Šimonová
Bohumila Šimonová, Bc. Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí
Seminář byl zajímavý. Určitě poznatky využiji v praxi. Mohu doporučit.
Růžena Horáčková Mateřská škola Krupá, okres Rakovník
Hodnotím velice kladně. Stručné a jasné informace. Oceňuji i přiložený materiál, který určitě využiji. Webinář byl velice přínosný.
Michaela Musilová ZŠ a MŠ DUB NAD MORAVOU
Dobrý den, děkuji za tento webinář, pro mě nová zkušenost s jiným typem školení. Oceňuji stručné a jasné informace a hlavně vzor plánu vyplněného i prázdného. Toto téma je hodně diskutabilní v současném vzdělávání a souhlasím s názorem lektorky, že pokud se budou do školek díky změnám zákonů dávat děti se speciálně vzdělávacími potřebami, děti dvouleté, nebude mít učitelka čas a hlavně energii děti s takhle různými potřebami kvalitně vzdělávat a to že nás svět chválil za předškolní vzdělávání se těmito přístupy znehodnotí, protože takhle náročnou práci nebude chtít nikdo dělat. A nezmění to ani asistenti, chůvy nebo vyšší plat. Děkuji předem za další inspirativní webinář. S pozdravem Lucie Kušková
Mgr. Lucie Kušková Mateřská škola Valentýnka Hřebeč
Děkuji za přínosný seminář na aktuální téma.
Pavla Hanková Mateřská škola Vora, příspěvková organizace
Toto téma jsem s povděkem přijala. Právě pro předškoláka s odloženou školní docházkou nyní pedagogický plán sestavujeme. Moc mi to pomohlo.
Veronika Zíková
Webinář se byl pro mě přínosem.
Radka Přibylová Mateřská škola, Školní 1479, Kadaň, příspěvková organizace
Věcný a praktický seminář. Od paní lektorky se člověk doví i další věci, který se týkají naší práce.
Alena Kořínková Mateřská škola Štětí, příspěvková orgamizace
Druhý díl webináře byl pro mě zajímavější a přínosnější než první díl. Děkuji
Jana Urbánková Mateřská škola
Vážená paní Polášková, webinář byl pro mě přínosný, potřebovala jsem si ujasnit některé informace, které mi dosud nebyly zcela jasné.Váš profesionální výklad mi ušetřil spoustu času, který bych musela věnovat studiu předpisů, za což Vám děkuji. Ludmila Hotařová ředitelka MŠ Uherčice
Bc. Ludmila Hotařová MŠ Uherčice
Dobrý den,dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, praktické záležitosti pro práci s dětmi. Vše je podáno srozumitelně, paní lektorka je s námi v kontaktu, ochotně odpovídá na dotazy. Děkuji za kvalitně připravený webinář.
Marie Kotková ZŠ a MŠ Novosedly nad Nežárkou
Paní lektorka je výborná. Má neustále přehled o legislativních změnách a novinkách, které dál předává "lidskou" formou. Ráda se zúčastním dalších webinářů, které bude přednášet.
Iva Šedivá Bc Mateřská škola Sluníčko
Nemám co k tomu dodat. Zajímavý webinař se spoustou inspirace. Děkuji ještě jednou.
Monika Vokáčková Mateřská škola Dolní Chvatliny, okres Kolín
2. část webináře se mi líbila, lektorka nám problematiku portfolií (jejich druhy a funkci) dobře vysvětlila. Poskytla nám také dobré materiály. Je mi jasné, že na semináři by vše probíhalo jinak - bylo by možné vzory portfolií vidět reálně. Na webináři by se to dalo nahradit např. pár fotkami s ukázkami portfolií - popř. s konkrétními materiály v nich uloženými! Ale i tak jsem ráda za možnost tento webinář navštívit - hodně věcí jsem si utříbila a uvědomila. Projdeme si s kolegyní (která na tomto webináři byla také) veškeré materiály od lektorky a pokusíme se na podobě portfolií dětí v naší MŠ zapracovat. Určitě máme ještě toho hodně co zlepšovat. Myslím si, že tento 2dílný webinář byl pro nás prospěšný a přínosný. Děkujeme.
Pavlína Kordiovská, Ing. Bc. MŠ Klobouky u Brna
Dobrý den, zúčastnila jsem se webináře poprvé a velice se mi líbil. Lektorka Bc. Lenka Polášková je velice příjemná, dokáže vše srozumitelně vysvětlit. Měla jsem trochu problémy s internetem, což bylo počasím, občas mi vypadávalo spojení, jinak vše bylo na jedničku.
Jana Kubešová MŠ Čestice,okres Strakonice
Přehledné, praktické, srozumitelné.
Ctirada Foučková, Bc. Mateřská škola, Praha 8, Řešovská 8
Dobrý den, celý webinář hodnotím velmi pozitivně. Vše potřebné jsem se dozvěděla. Paní lektorka byla báječná a hrozně sympatická. Naprosto se ztotožňuji s jejími názory. Doufám, že budu mít příležitost setkat se s ní osobně na nějakém jiném školení/semináři. Bylo to naprosto perfektní. Ještě jednou děkuji.
Jana Hutníková, Bc. Mateřská škola Šluknovská
Dobrý den, díky moc za webinář, přehledný ,stručný, ale velmi přínosný s jasnými informacemi. Ochotná a příjemná lektorka, budu ráda, když nás přizvete na jakékoli další webináře. Umítali bychom cokoli, týkající se inkluze, práce s dvouletými dětmi a jako nová vedoucí bych popřípadě uvítala informace o přehledu dokumentace a řízení mateřské školy, ještě jednou moc děkuji,
Vendula Klosová Základní škola a Mateřská škola Olomouc, Demlova 18, příspěvková organizace
Přišla jsem později a byl to můj první webinář, jsem spokojená, splnil má očekávání, určitě navštívím další, děkuji Kellnerová
Hana Kellnerová Mateřská škola, Hostěradice, okres Znojmo, příspěvková organizace
Webinář se mi moc líbil. Zúčastnila jsem se poprvé a jsem nadšená. Už se těším na druhou část.
Radka Přibylová Mateřská škola, Školní 1479, Kadaň, příspěvková organizace
V druhé části bych byla ráda za příklady a postřehy z praxe.Např.konkrétní ukázka,zkušenosti apod. A prosím méně teorie.
Jana Urbánková Mateřská škola Klobouky u Brna
Kurz byl velice zajímavý, těším se na druhou část. Paní Lektorka velice příjemná, ochotná odpovídat na dotazy, poradit. Jediná malá výtka vypadlo spojení , ale jen na pár vteřin což se hned napravilo a pokračovalo se ve velmi zajímavém povídání
Monika Vokáčková Mateřská škola Dolní Chvatliny, okres Kolín
Opět moc zajímavý webinář, mnoho podnětných poznatků. Doufám, že v druhé části uvidíme konkrétnější portfolio - tak jak vše paní lektorka zaznamenává a podrobněji s ním pracuje. Myslím i např. hodnocení dítěte jak o tom hovořila apod.
Marie Kotková ZŠ a MŠ Novosedly nad Nežárkou
Dobrý den. Jde o kurz, který se zakládá na teorii i praktických ukázkách, navíc podpořen zkušenostmi paní Poláškové. Mně osobně vyhovuje a je mi přínosný, co vím, si potvrdím nebo ujasním, za vše nové pak velké díky! Navíc lze okamžitě reagovat, dotazovat se a zpětná vazba následuje, vše je hned vysvětleno. Těším se na pokračování! S pozdravem Pavla Hasprová
Pavla Hasprová Mateřská škola Velké Březno
Zajímavé téma webináře, které mě velice zajímá, a o kterém bych se ráda dozvěděla více. Ocenila bych, kdyby se lektorka v 2. části zaměřila méně na teorii a přešla více na praktické řešení problému. Uvítala bych ukázky různých konkrétních portfolií dítěte, ukázky hodnocení dětí aj.- aby docházelo při vzdělávání dítěte k dostatečné individualizaci. Doufám, že 2. část bude tedy více praktičtější, a že se v ní načerpám inspirací pro mou praxi v MŠ. Děkuji.
Pavlína Kordiovská, Ing. Bc. MŠ Klobouky u Brna
Věcný a konkrétní ukázky. Prostě z praxe.
Alena Kořínková Mateřská škola Štětí, příspěvková orgamizace
Lektorka srozumitelně hovořila, možná bych i protáhla časově seminář, pokud by se přidalo více příkladů z pracoviště. - Více příkladů ze školství na problémové rodiče, rozdělení typů problémových rodičů si učitelky mohou přečíst, ale životní zkušenosti nikoliv.
Barbora Trojanová Mgr., Mateřská škola Dačice
Opět velmi široké téma, informace byly výstižné, jasné. Paní lektorka má spoustu praktických rad, o které se s námi dělí. Ráda využívám tento způsob vzdělávání - nemusí být za mne zástup, mám na vzdělávání klid. Děkuji.
Marie Kotková Základní škola a mateřská škola Novosedly nad Nežárkou
Paní lektorka předává jasné, srozumitelné a hlavně praktické informace. Je úžasné kolik informací je schopna předat nám všem za hodinu, téma je velmi široké, chtělo by to více času. Děkuji za vše.
Marie Kotková ZŠ a MŠ Novosedly nad Nežárkou
Doporučuji!
Miroslava Cásková, Bc.
S lektorkou sdílím stejný názor, jsem ráda, že mi byl potvrzen. Hovořila věcně, srozumitelně. Seminář splnil mé očekávání. Uvítám jeho pokračování zaměřené na plán pedagogické podpory. Vypracovávali jsme ho podle vzoru pro ZŠ. Líbil by se mi i vzorově částečně vyplněný.
Ivana Hůrková Základní škola a mateřská škola Petrohrad , okres Louny, p.o.
Webinář hodnotím velmi kladně. Informací na toto téma je stále nedostatek.
Jitka Šustková Mateřská škola
Dobrý den, webináře jsem se zúčastnila poprvé. Lektorka mluvila zajímavě, věcně, poutavě, k věci. Osvětlila mi problém IVP naprosto srozumitelně. Vyhovuje mi jednak cenová dostupnost, tak i fakt, že získávám nové potřebné informace z pohodlí domova. Určitě se ráda zúčastním i dalších webinářů.
Bohumila Šimonová, Bc. Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí
TENTO KURZ JSEM ABSOLVOVALA POPRVÉ A JSEM VELICE MILE PŘEKVAPENA. Bc.LENKA POLÁŠKOVÁ VELICE SROZUMITELNĚ A JASNĚ VYSVĚTILA PROBLEMATIKU DANÉHO TÉMATU. WEBINÁŘ NEBYL DLOUHÝ ANI KRÁTKÝ. VŠE JSEM SLEDOVALA V POKLIDU LOŽNICE. IKDYŽ OBČAS VYPADL SIGNÁL :-( JEŠTĚ JEDNOU MNOHOKRÁT DĚKUJI
Dita Bílíková
Dobrý den, lektorku hodnotím velmi kladně. Má přehled o daném tématu a má hlavně praktické poznatky, které učitelkám usnadní i administrativní činnost. Je ochotná, zodpoví dotazy a umí poradit. Celkově mi její kurzy přinášejí mnoho důležitého. Ráda bych se zúčastnila kurzu o plánech pedagogické podpory.
Marie Kotková Základní škola a mateřská škola Novosedly nad Nežárkou
Pro mě přínosné. Konečně mi někdo vysvětlit, jak je to s podpůrným opatřením. Děkuji.
Lucie Hloušková DiS MŠ U Stadionu
Zúčastnila jsem se poprvé semináře v takovéto formě a moc se mi to líbilo. Určitě tento způsob vzdělávání a získávání informací doporučím i koleginím. Lektorka mluvila věcně, srozumitelně. Moc děkuji
Iveta Patzeltová MŠ Trutnov
Byla to pro mne první taková zkušenost, ale dozvěděla jsem se tam spoustu - pro mne potřebných věcí. Až jsem se některých zalekla, ale nikdo učený z nebe nespadl a vím, kudy se ubírat. Určitě kolegyním tuto formu vzdělávání doporučím - je to v klidu domova, je možné komunikovat a vybrat si téma, které mne osobně zajímá. Už mám vybrané další téma a vůbec neřeším, zda mi to zaměstnavatel proplatí - prostě jdu do věci, kterou si chci přiblížit. Moc děkuji a přeji pěkné dny. Mohylová
Hana Mohylova, DiS. Základní a mateřská škola Zátor
děkuji moc za webinář Mateřská škola v otázkách a odpovědích - Česká Školní Inspekce. Tato forma vzdělávání je pro nás přijatelnější než klasické semináře. Pracuji v MŠ 35 let a za tu dobu jsem absolvovala minimálně 2 semináře ročně. Paní lektorka byla příjemná a bylo vidět, že ví o čem mluví a že ji problematika zajímá. Určitě si vybereme další.
Alena Manková ZŠ a MŠ Radnice
Kurz byl velmi zajímavý, plný důležitých informací a materiálů pro praxi.
Mgr. Iveta Zahradecká
vše bylo srozumitelné, k tématu, výborně zpracovány přílohy, které lze použit v praxi
Jana Šmydkeová MŠ Zahradní v Bílovci
Dobrý večer, seminář byl plný zajímavých věcí a hlavně velmi užitečných materiálů. Lektorka byla jednoznačně profesionál, který se v této problematice výborně orientuje. Ještě jednou děkuji a určitě doporučím dál.
Petra Šedivá
Náplň kurzu i nasazení lektora super.Děkuji
Mgr. et Mgr. Dagmar Kážová
Informace byly dostatečné a srozumitelné. Paní lektrorka je příjemná a v dané problematice velmi dobře orientovaná.
Jana Švejdová
Jana Švejdová

Semináře lektora

Nechutenství a odmítání stravy u dětí ve věku od 3 do 7 let

Metodika výuky Aj - Jak vytvořit Třídní vzdělávací program

Úvod do projektové výuky v mateřské škole

Komunikační strategie s problémovým rodičem

Nadané dítě v mateřské škole

Metodika výuky Aj - Výběr vhodného učebního materiálu

Mateřská škola v praxi - Grantové a projektové výzvy aneb jak si s nimi poradit?

Agresivní a zuřivé dítě

Dítě předškolního věku a školní zralost

Dítě se syndromem hyperaktivity aneb jak se nezbláznit?

Angličtina a dítě raného věku

Vliv traumatu na chování dítěte

Proč se děti chovají problémově?

To dítě je mimořádně nadané!

Komunikace s problémovým rodičem

Metody a formy práce pro děti s SPCH

Moderní mateřská škola - Inovujeme portfolio dítěte aneb první kroky k efektivní dokumentaci

Moderní mateřská škola - Inovujeme portfolio dítěte aneb první kroky k efektivní dokumentaci

Využití aromaterapeutických prostředků u dětí se sydromem hyperaktivity a motorického neklidu

Dítě se specifickou poruchou chování v mateřské škole

Komunikační strategie pedagoga - typologie problémových rodičů

Metodika výchovy a vzdělávání dítěte se specifickými poruchami učení a chování

Specifika výkonu funkce asistenta pedagoga - speciál pro vedoucí pracovníky ve školství

Specifické poruchy učení a výuka cizích jazyků - úvod do problematiky

Komunikační strategie pedagoga - vedení hodnotícího pohovoru se zaměstnancem

©2015 Životní vzdělávání z.s.