Léto s Květuškou - IV. díl - letní pohlednice

Pozdravy z dovolené mohou v dnešní době vypadat různorodě. Květuška vám ukáže, jaké letní pohlednice očekává od svých lidí a dá vám tipy, které můžete vyzkoušet. Čtěte více....

Krásný den vám přeji!

Jak se máte, moji milí čtenáři?

Já se mám skvěle. Počasí je tak akorát pro želvu, přísun čerstvé stravy je pravidelný, čerstvá voda v mé misce nikdy nechybí a o zábavu je na naší zahradě postaráno. U nás se zkrátka stále něco děje a já mám co pozorovat. Já, želva, se lidských aktivit neúčastním. Ne, že bych byla vyloženě samotářská, ale přece jenom, výlety, návštěvy, stanování, cestování, to pro želvu není. Já jsem ráda ve svém domově, odkud se občas vydám na menší obchůzku. O jedné takové vám musím vyprávět.

Že mám ráda ovoce, to už o mně víte. A před časem u nás na zahradě dozrávaly jahody. Jahody, to je moje a odolat jejich vůni prostě nešlo. Tak jsem vyrazila napříč přes zahradu směrem k záhonu. Vyškrábat se přes obrubník nebylo úplně lehké, ale podařilo se mi to, a jahodové království bylo přímo přede mnou. Trošku jsem se tam zapomněla ;-) a jak jsem po tom ochutnávání byla najedená, mezi keříky jahod jsem si trošku schrupla. V tom jsem ale zaslechla volání: „Květuško, kde jsi? Děti, neviděly jste Květušku?“ Moji lidé běhali po zahradě sem a tam a zdálo se, že už jsou trošku vystrašení. Nedalo mi to a vystrčila jsem hlavu z keříku. Tuhle hru na schovávanou jsem tedy nevyhrála. Ale to nevadí. Trošku mi dělá starosti, že moji lidé plánují odjet na pár dní na dovolenou a prý se budou muset postarat o to, abych se jim zatím nevydala na další obchůzku. To jsem zvědavá, co vymyslí. Každopádně doufám, že mi aspoň pošlou pohled. Nějaký takový, jako tuhle dostali do schránky od svých přátel.

Mimochodem, zajímalo by mě, jestli i vy posíláte z dovolené svým rodinám a přátelům pohledy nebo dopisy. Myslím si, že je to pěkný zvyk. A vůbec není třeba běhat do obchodu a pohlednice nakupovat, když si je můžete sami vyrobit. Své, jedinečné, originální. S dětmi se můžete pustit například do výroby parádní pohlednice se slunečníkem. Bude vám k tomu stačit několik barevných papírů, fixa, lepidlo a nůžky. Posíláte-li pozdrav od moře, bude se vám hodit inspirace na pohlednici s chobotnicí. A z barevných washi pásek v letním parném vedru jednoduše vytvoříte pozdrav nanukový.

A kdybyste na svých letních toulkách našli šnečí ulity, mušle a jiná opuštěná obydlí drobných kolegů živočichů, nasbírejte je do kapsy. Příště vám ukážu, co se z nich dá vykouzlit.

Mějte se krásně a užívejte si léto.

Vaše Květuška

11. 8. 2017

©2015 Životní vzdělávání z.s.